Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 15.12.2019 14:42
EA Star Wars
1207V

Nowa gra Star Wars w produkcji. EA Motive pracuje nad dwoma projektami

Patrick Klaus zapowiedział, że jego zespół pracuje nad dwoma grami - jeden w uniwersum Gwiezdnych Wojen, a drugi to całkowicie nowe IP.

Dyrektor generalny Electronic Arts Motive, Patrick Klaus, w wywiadzie dla serwisu GamesIndustry powiedział, że jego zespół pracuje nam dwoma grami. Mężczyzna zdradził, że jednym z dwóch projektów jest produkcja w uniwersum Gwiezdnych Wojen, która ma się odróżniać od innych tytułów Star Wars. Niestety, Klaus nie podał żadnych konkretów, a sama gra nie powinna ujrzeć światła dziennego na sprzętach bieżącej generacji. Zespół zapewne pracuje już na devkitach Sony oraz Microsoftu. Drugim projektem w EA Motive jest nowe IP, które zostało niedawno przeprojektowane. Ten tytuł jest jeszcze bardziej tajemniczy, ponieważ o nim nie wiadomo nic, oprócz tego, że powstaje.

Patrick Klaus oznajmił również, że studio musi zbudować swoją tożsamość, ponieważ obecnie zajmowali się tylko pomaganiem innym zespołom przy różnych grach. Dyrektor generalny zapowiedział, że chcę zbudować mocną ekipę, z którą za parę lat będą liczyć się najwięksi deweloperzy.

Kiedy dołączyłem do EA Motive, nie chciałem dokonywać znaczących zmian w zespole, ponieważ istnieje wiele rzeczy, które wyglądają świetnie. Dodaliśmy więc pewne elementy, zaostrzyliśmy podział obowiązków, przyśpieszyliśmy nasz plan produkcji. Przeprojektowaliśmy nowe IP, które opracowujemy, aby mieć pewność, że studio stanie się potęgą na lata.

Warto również dodać, żę Patrick Klaus pracował kiedyś dla Ubisoftu, gdzie pełnił rolę dyrektora zarządzającego serią Assassin's Creed. Odpowiadał za odsłony Assassin's Creed Black Flag, Unity, oraz Odyssey.

Warto zajrzeć na:

Źródło: GameIndustry.biz

Tagi: Electronic Arts Respawn Entertainment star wars jedi: upadły zakon