Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 07.12.2019 15:40
Apple iPhone 9 zamiast SE2?
1046V

Apple miesza z numeracją. Budżetowy model w 2020 to... iPhone 9!?

Plotki sugerują, że przyszłoroczny, budżetowy model iPhone ma być oznaczony numerem 9, a nie, jak się spodziewano "SE 2".

Przyszły rok ma być bardzo owocny dla wszystkich, którzy fascynują się sprzętami od Apple. Sugeruje się, że zadebiutuje całkiem sporo modeli, w tym duchowy spadkobierca niezwykle cenionego modelu SE z 2016 roku. Najnowsze plotki mówią jednak o tym, że zamiast nazwy "SE 2", możemy mówić o... "9".

Jak donosi serwis WCCFetch, powołując się na informacje z japońskiego bloga Mac Otakara, "iPhone 9" może być oficjalną nazwą budżetowego modelu z przyszłorocznej serii od Apple. Nazwa miałaby mieć większy sens niż "SE 2", albowiem pierwotny model "SE" miał 4-calowy ekran i budowę, która odbiega od dzisiejszych standardów estetyki. Wersja z 2020 roku ma mieć 4.7 cala i przypominać iPhone 8.

Co więcej, jeśli wierzyć przeciekom, opisywany model ma być wyposażona w układ A13 Bionic (ten sam, co w przypadku rodziny iPhone'ów 11), któremu zdecydowanie bliżej działaniem do A11 w "ósemce", niż A9 SoC w SE. Jak w rzeczywistości będzie wyglądał, funkcjonował i nazywał się przyszłoroczny "tani" model od Apple? Przekonamy się już za kilka miesięcy, prawdopodobnie w marcu. 

Interesujesz się sprzętami z jabłkiem? Przeczytaj:

Źródło: https://wccftech.com/apple-iphone-9-2020-low-cost-model-name-not-iphone-se-2/

Tagi: 2020 apple iphone iPhone 9 iPhone se