Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.12.2019 18:24
The Game Awards 2019 Geoff Keighley
792V

The Game Awards gigantycznym sukcesem. Wyjątkowe wyniki i zapowiedź imprezy w przyszłym roku

The Game Awards 2019 okazało się wielkim sukcesem. Geoff Keighley potwierdził rezultaty wygenerowane przez imprezę i zaprasza graczy na TGA 2020. Rozdanie „Growych Oscarów” już na zawsze wpisuje się w nasz coroczny harmonogram dużych imprez gamingowych.

Jeszcze kilka lat temu Geoff Keighley wspominał o trudnych początkach The Game Awards. Jego wizja spotkała się z dużymi wydatkami i na jednej z imprez stracił okrągły 1 mln dolarów. Organizator nie poddał się, realizował swój plan i teraz może mówić o dużym sukcesie.

The Game Awards 2019 zanotowało ponad 45,2 mln wyświetleń podczas transmisji odbywających się na całym świecie – jest to 73% wzrost względem wyników osiągniętych w 2018 roku (26,2 mln). W szczytowym momencie wydarzenie śledziło ponad 7,5 mln widzów – w tym 2 mln zainteresowanych jednocześnie na Twitchu i YouTubie. Fani również nie zawiedli i oddali ponad 15,5 mln zalogowanych głosów – to 50% więcej w skali roku.

Geoff Keighley nie ukrywa, że w przyszłym roku spotkamy się na The Game Awards 2020 i organizator teraz już nie musi nawet myśleć o szukaniu telewizji stacjonarnej, która zainteresowałaby się jego wydarzeniem. Kiedyś było to marzenie i szansa na sukces, ale teraz Keighley wie, że miejsce TGA jest w Internecie.

W przyszłości mogą jednak pojawić się pewne „ekskluzywne treści” dla wybranej platformy, jednak jest jeszcze za wcześnie, by prezentować szczegóły. W zasadzie przyszłoroczne The Game Awards może okazać się ciekawą imprezą – będziemy świeżo po premierze next-genów, więc pewnie znajdą się deweloperzy, którzy chętnie zaprezentują swoje nowe gry.

Warto sprawdzić nasze podsumowanie z The Game Awards: 

Źródło: https://variety.com/2019/digital/news/the-game-awards-viewership-geoff-keighley-streaming-broadcast-1203446839/

Tagi: Geoff Keighley TGA The Game Awards the game awards 2020