Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.12.2019 05:43
Nine to Five
655V

Nine to Five to taktyczny FPS od twórców Alana Wake'a oraz World of Tanks

Na The Game Awards swoje pięć minut otrzymali deweloperzy z Redhill Games. Jest to nowe studio założone przez branżowych weteranów, którzy wcześniej pracowali dla między innymi Remedy Entertainment i Wargamingu. Twórcy mają duże doświadczenie w produkcji gier AAA i właśnie ujawnili Nine to Five.

Nine to Five jest debiutanckim IP od Redhill Games. Twórcy postawili na taktycznego FPS-a, w którym najważniejsza będzie współpraca – działanie w zespole jest w tym wypadku ważniejsze od refleksu oraz brutalnej siły.

Matias Myllyrinne, CEO firmy Redhill Games, postanowił w kilku zdaniach wyjaśnić założenia gry:

„Wiele współczesnych strzelanek jest często zbyt chaotycznych i nieskładnych, aby naprawdę można było się nimi cieszyć. W Nine to Five dajemy graczom nowe, kreatywne mechanizmy, by przywrócić to klasyczne poczucie gry z przyjaciółmi, odnalezienia swojej roli w drużynie i współpracy przy zmaganiach z konkurencją.”

Akcja Nine to Five przeniesie graczy do bliskiej przyszłości, w której korporacje mają władze nad najmniejszym aspektem życia. Zainteresowani wcielą się w najemników i rozpoczną wykonywanie misji, podczas których niezbędne jest przechytrzenie przeciwników. W każdym meczu będziemy świadkami starć trzech trzyosobowych zespołów, a rywalizacja zakończy się po trzech intensywnych rundach – w każdej otrzymamy inny cel. Autorzy podkreślają, że każde starcie wpływa na następne, zwiększając napięcie i zmuszając graczy do ciągłego dostosowywania strategii.

„W Redhill uważamy, że po skończeniu gry każdy powinien czuć za każdym razem znaczący postęp. Nawet jeśli masz tylko 15 minut, Nine to Five obiecuje wspaniałe wrażenia PvP stworzone przez ludzi, którzy kochają ten gatunek” - powiedział Myllyrinne

Nine to Five jest aktualnie rozwijany na PC. Studio chce angażować graczy od samego początku więc deweloperzy zapraszają na witrynę NinetoFive.game, gdzie każdy może zgłosić chęć uczestnictwa w testach.

Warto sprawdzić:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Nine to Five Redhill Games The Game Awards zapowiedź