Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 15.12.2019 20:31
Sony PS5
26673V

Nowe rendery 3D PS5. Tak będzie wyglądała konsola PS5?

W Sieci pojawiły się nowe rendery 3D nachodzącej konsoli od Sony. Czy tak będzie wyglądała finalna wersja PS5?

Internet żyje obecnie informacjami o nadchodzącej konsoli od Microsoftu, czyli Xbox Series X - dla przypomnienia, konsola została przedstawiona na tegorocznym wydarzeniu The Game Awards, które wydarzyło się dosłownie trzy dni temu. Sprzęt od Giganta z Redmont przypomina trochę obudowę komputera osobistego - mimo to, Microsoft zapowiedział, że konsola będzie bardzo oszczędna, a zarazem wydajna, pozwalając graczom doświadczyć nowych wrażeń z rozgrywki w rozdzielczości 4K przy wysokiej płynności. 

W sieci istnieje już dużo renderów 3D nowej konsoly od Sony, ale te, które zobaczycie pod spodem, wyglądają bardzo interesująco, a ich wykonanie stoi na wysokim poziomie. Nie są to oficjalne zdjęcia od Sony, ale rzucają nowe spojrzenie na potencjalny wygląd sprzętu - jak wiemy, Sony chce produkować swoją konsolę w poziomej obudowie, która dużo bardziej sprawdzi się w salonie do położenia na np. szafce. 

Rendery pojawiły się na forum ResetEra i przedstawiają konsolę w kształcie klina. Z przodu PS5 jest dużo smuklejsze niż z tyłu - możemy zauważyć, że na froncie widnieje przycisk włączenia urządzenia oraz przycisk zajmujący się wyciąganiem płyty z napędu. Charakterystyczny napis SONY, podobnie jak w PS4, również został umieszczony z przodu. Widzimy, że konsola została zaprojektowana tak, aby odprowadzać jak najwięcej ciepła - po bokach widnieją duże otwory wentylacyjne. 

Jeśli tak wyglądałaby konsola PS5, Sony na pewno dostałaby dodatkowy punkt w walce z Microsoftem za poręczność - sprzęt nie zająłby dużo miejsca i praktycznie wszędzie można by go położyć.

Podoba Wam się taki wygląd PS5?

Warto zajrzeć na:

Źródło: ResetEra

Tagi: konsola PS5 ps5 render PS5 wygląd ps5