Iza Łęcka Iza Łęcka 17.12.2019 07:00
Xbox
4680V

Xbox to nowa generacja Microsoftu. Firma potwierdza ostateczną nazwę

Na The Game Awards zaprezentowano Xbox Series X, jednak konsola nowej generacji Microsoftu nosi nazwę „Xbox”. Informację potwierdził rzecznik korporacji.

Na witrynie Businessinsider.com została opublikowana bardzo interesująca wiadomość, która potwierdza prawdziwą nazwę konsoli nowej generacji od Microsoftu. Firma postawiła na prostotę wywołując spore zamieszanie wśród komentujących.

Xbox nowej generacji to Xbox

Powyższy nagłówek może i brzmi specyficznie, jednak jest jak najbardziej zgodny z prawdą. Konsola nowej generacji Microsoftu to nie Xbox Series X, a po prostu „Xbox”. Rzecznik korporacji z Redmond wytłumaczył to w dwóch zdaniach:

„Nazwa, którą przenosimy na następną generację, to po prostu Xbox. Nazwa „Xbox Series X” pozwala w przyszłości na wprowadzenie dodatkowych konsol.”

Xbox dziewiątej generacji to czwarta konsola Microsoftu – po oryginalnym Xboksie, Xboksie 360 i Xboksie One. Firma jednak zdecydowała się na pewien rebranding, by móc w przyszłości koncentrować się na jednej marce, która ma być lepiej kojarzona przez graczy z całego świata. Zamysł może i jest słuszny, jednak na samym The Game Awards nie mogliśmy mówić o prostym i konkretnym przekazie – nawet zwiastun prezentacji konsoli został zatytułowany „Xbox Series X”, a na witrynie korporacji zostały opublikowane szczegóły „Xbox Series X”.

Xbox wkrótce pozna kolegę

Od kilku miesięcy pojawiają się plotki, według których Microsoft na nową generację zaoferuje przynajmniej dwie konsole. Teraz to w zasadzie zostało potwierdzone – musimy tylko zaczekać na pokaz Xbox Lockhart czyli znacznie słabszej nowej generacji, która pomimo otrzymania słabszego GPU, powinna jednak zaoferować odpowiednie wrażenia względem swojego mocniejszego brata. Problemem aktualnie okazuje się jedynie nazwa.

Microsoft ma na pewno dobry plan, jednak jak dotąd niezbędny jest tutaj odpowiedni i bezpośredni przekaz.

Na naszej stronie znajdziecie więcej informacji o Xbox Series X:

Źródło: https://www.businessinsider.com/microsoft-only-using-xbox-name-going-forward-2019-12?IR=T

Tagi: Microsoft rebranding Xbox Xbox Series X