Iza Łęcka Iza Łęcka 16.12.2019 13:31
Wiedźmin Netflix Nilfgaard
2123V

Wiedźmin od Netflix z nową projektantką kostiumów przez zbroje Nilfgaardu? Prace na planie ruszą później

Twórcy „Wiedźmina” szykują się do prac nad drugim sezonem serialu, jednak aktorzy nie wrócą na plan na samym początku 2020 roku. Platforma zdecydowała się na nową projektantkę kostiumów – może to być związane z negatywnymi opiniami dotyczącymi strojów nilfgaardzkich rycerzy.

„Wiedźmin” zadebiutuje na platformie Netflix w najbliższy piątek, ale twórcy są już myślami w drugim sezonie, którego tworzenie zaplanowano na 2020 rok. Według serii plotek, aktorzy mieli wrócić na plan już w listopadzie lub w styczniu, jednak Redanianintelligence przedstawiło teraz nową datę – prace nad serialem ruszą dopiero 17 lutego. Wszystko może jeszcze ulec zmianie, choć teraz już wiemy, dlaczego opowieść zostanie opublikowana dopiero w 2021 roku.

W ekipie twórców zajdzie jednak istotna zmiana – Lucinda Wright potwierdziła w swoim CV, że będzie pracować nad „Wiedźminem” od Netflix. Bardzo możliwe, że znana projektantka ma wspomóc lub zastąpić Tima Aslama, którego projekt nilfgaardzkich zbroi został skrytykowany przez fanów wyczekujących na serial. Tomasz Bagiński w jednym z wywiadów bronił pracy.

Lucinda Wright to doświadczona projektantka kostiumów, która pracowała już między innymi przy takich produkcjach jak „Doktor Who”, „Henry VIII”, „Jamestown”, a w 2006 roku otrzymała nagrodę BAFTA za stroje właśnie do serialu „Doctor Who”. Jej prace i pomysły mogą pozytywnie wpłynąć na jakość oraz podkreślenie klimatu sagi w drugim sezonie „Wiedźmina”.

Polecamy także nasze recenzje:

Źródło: https://redanianintelligence.com/2019/12/14/the-witcher-adds-doctor-who-costume-designer-season-2/

Tagi: Netflix serial wiedźmin wiedźmin netflix