Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 16.11.2019 16:29
this war of mine
787V

This War of Mine. Twórcy świętują piątą rocznicę gry, wydając ostatnią aktualizację za darmo. Koniec wsparcia

11 Bit Studios kończy z popremierowym wsparciem dla This War of Mine. Z tej okazji, udostępniono na serwerach ostatnie rozszerzenie, które doda m.in. nowego bohatera oraz scenariusz za darmo.

This War of Mine zadebiutowało na rynku 5 lat temu na PC. Przedwczoraj, studio ogłosiło oficjalne zakończenie popremierowego wsparcia dla produkcji, dodając przy okazji kilka nowych zadań, nowego bohatera oraz nowy scenariusz. Poprawiono również błędy techniczne, których doświadczyli osoby, grające w rozdzielczości 4K oraz 21:9. Aktualizacja została nazwana jako Final Cut, a jej pobranie jest darmowe.

Przez te 5 lat, twórcy regularnie dostarczali nam nowe aktualizacje. Pomniejsze, takie jak nowe przedmioty czy zadania, były udostępniane za darmo. Większe, takie jak nowy scenariusz z nowymi bohaterami, mapą oraz zadaniami, najczęściej były płatne, ale ich cena nie odstraszała, ponieważ często były do kupienia za malutkie pieniądze.

Z okazji piątej rocznicy, przeceniono podstawową grę (obecnie kosztuje 14,99 zł) oraz kompletne wydanie ze wszystkimi wydanymi rozszerzeniami (wyceniono na 35,77 zł). Jeśli jeszcze nie mieliście okazji pograć w polski tytuł, teraz możecie to zrobić za na prawdę małe pieniądze. Oprócz tego, na temat wsparcia wypowiedział się Przemysław Marszał, który był odpowiedzialny za projektowanie map w This War of Mine.

Chcieliśmy nadać temu zjawisku ostatni akcent. Zjawisko, które uczyniło nas takimi, jakimi jesteśmy dzisiaj jako zespół, zarówno pod względem kreatywności, jak i nieustraszoności oraz kierunku biznesowego - to wszystko, pomogło nam utorować sobie drogę. Fantastyczne wsparcie społeczności graczy było ogromną częścią tego sukcesu, więc bez wątpienia ta aktualizacja musi być darmowa. Myślimy o Final Cut jako odcinku zamykającym rozdział This War of Mine. Produkcja pozostanie cenna dla naszych serc i nie wiem, jakie pomysły przyniesie przyszłość, ale Final Cut w żadnym wypadku nie jest ostatnim słowem. Twórcze umysły w naszym studiu, które do tej pory grały w grę, zaczęły podążać za nowymi wyzwaniami. Jesteśmy podekscytowani tym, co nadchodzi.

Słowa mężczyzny mogą zapowiadać potencjalną kontynuację This War of Mine. Produkcja może być już w fazie początkowej produkcji, a możliwe, że oficjalna zapowiedź będzie miała miejsce w nadchodzących miesiącach.

Warto zajrzeć na:

Źródło: Steam

Tagi: 11 Bit Studios This War of Mine