Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.12.2019 18:05
Half-Life Alyx
856V

Half-Life: Alyx na PS VR? To raczej kwestia czasu

Half-Life: Alyx będzie na początku dostępne wyłącznie na komputerach osobistych, ale ambitna produkcja przygotowana z myślą o wirtualnej rzeczywistości powinna trafić także na PS4/PS5 i PS VR. Słowa jednego z deweloperów pozwalają szykować się na sporo zabawy.

Half-Life: Alyx będzie od premiery dostępny wyłącznie na komputerach osobistych. Za grę odpowiada Valve, które chce za pomocą gry promować swoje gogle do wirtualnej rzeczywistości, bo chociaż tytuł będzie można włączyć także na innym sprzęcie z PC, to jednak na Valve Index otrzymamy najlepsze doświadczenie.

Twórcy podczas zapowiedzi nie skomentowali sytuacji z PS VR, które jest bardzo popularne i na pewno znajdą się chętni gracze, którzy sprawdzą nowy rozdział w uniwersum Half-Life. Sytuację postanowił wyjaśnić Greg Coomer – słowa projektanta są dość wymowne.

Deweloper podkreślił, że „na początku” Half-Life: Alyx będzie „dostępny tylko dla SteamVR”. Następnie przedstawiciel Valve podkreślił, że „platforma VR Sony odniosła ogromny sukces” i na pewno wielu graczy chciałoby przeżyć „nowy rozdział Half-Life”. Port nie jest oczywiście w żaden sposób potwierdzony, ponieważ twórcy są „bardzo skoncentrowani na pierwszym wydaniu”, ale Valve niczego nie wyklucza.

Half-Life: Alyx dużą premierą na PS VR pod koniec 2020 roku? Nie będę specjalnie zaskoczony. Twórcy mogą nie tylko zaoferować grę na PS4, ale także wykorzystać dodatkową moc PS5, by zainteresować swoją historią entuzjastów nowej generacji.

Warto również sprawdzić na naszym serwisie:

Źródło: http://www.pushsquare.com/news/2019/12/half-life_alyx_on_psvr_heres_what_valve_has_to_say

Tagi: Half-Life: Alyx Valve Valve Corporation