Iza Łęcka Iza Łęcka 22.11.2019 14:07
Half Life Alyx
856V

Half-Life 3 może powstać? Valve chce rozwijać serię

Valve zapowiadając Half-Life: Alyx rozpoczęło dyskusję dotyczącą powstania oczekiwanego przez graczy Half-Life 3. Twórcy czekają na odbiór produkcji w wirtualnej rzeczywistości, ale nie ukrywają, że chcą rozwijać uniwersum.

Valve zapowiedziało Half-Life: Alyx, co przynajmniej aktualnie oznacza wyłączne skupienie się na wirtualnej rzeczywistości. Nie oznacza to jednak, że w przyszłości nie możemy liczyć na kolejne gry z tej serii – wszystko zależy od wyników zaprezentowanej pozycji.

Redakcja The Verge rozmawiała z Davidem Speyrerem, który nie ukrywa, że Valve chce pracować na serią i opracowywać nowe odsłony:

„Czy to oznacza pełny powrót do serii? Czy powinniśmy spodziewać się więcej?

Tak, prawdopodobnie nie jest to zaskoczeniem, że wielu ludzi w Valve od dawna chce wrócić do uniwersum Half-Life, a to doświadczenie tylko wzmocniło to uczucie. Podczas tworzenia Half-Life: Alyx, musieliśmy odkrywać nowe sposoby opowiadania historii z tymi postaciami oraz światem, a odkryliśmy wiele nowych aspektów gameplayu, które wykraczają poza to, co byliśmy w stanie zrobić wcześniej. Oczywiście, będziemy musieli poczekać i zobaczyć jak ludzie reagują na Half-Life: Alyx, kiedy już gra zadebiutuje, ale chcielibyśmy nadal iść naprzód.”

Deweloperzy jeszcze głośno nie mówią „Half-Life 3”, jednak możemy podejrzewać, że w pewnym momencie Valve zdecyduje się na stworzenie wyczekiwanej przez fanów historii. Jest to prawdziwa legenda, której przygotowanie nie będzie łatwe, a sprostanie wygórowanym oczekiwaniom graczy będzie jeszcze trudniejsze, jednak możemy podejrzewać, że Gabe Newell będzie mógł liczyć na ogromny zysk dzięki grze, na którą czeka cały świat.

Już wczorajsza zapowiedź Half-Life: Alyx pokazała, że Valve ma wszystkie składniki, by osiągnąć olbrzymi sukces.

Więcej o grach Valve przeczytacie na naszym portalu:

Źródło: https://www.theverge.com/2019/11/21/20975423/half-life-alyx-vr-price-release-date-screenshots-trailer-valve-steam

Tagi: half-life 3 Half-Life: Alyx steam Valve