Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.12.2019 13:05
Crimson Desert PS5
4156V

Crimson Desert wygląda pięknie na pierwszych screenach. Prawdopodobna premiera na PS5 i Xbox Scarlett

Koreańskie studio Pearl Abyss jakiś czas temu ujawniło, że pracuje w pocie czoła nad zupełnie nowym RPG-iem pt. Crimson Desert. Po pierwszym zwiastunie możemy przyjrzeć się screenshotom z szykowanej produkcji, która prawdopodobnie wyląduje na PS5 i Xbox Scarlett.

Koreański zespół Pearl Abyss znajduje się już w zaawansowanej fazie prac nad Crimson Desert, czyli nad nową grą MMORPG z wielkim, sandboksowym światem.

Wiadomo już, że Crimson Desert ma być swego rodzaju prequelem dla Black Desert. W grze prześledzimy wydarzenia fabularne, które doprowadziły do uformowania świata z tego popularnego MMORPG-a. Wiadomo, że całość nie będzie oparta tylko na grindzie i ciągłym zabijaniu mobów - w Crimson Desert pojawi się również bardzo obszerna kampania singleplayer.

Deweloperzy ujawnili już pierwsze informacje na temat długowłosego mężczyzny, którego możemy zobaczyć w udostępnionych materiałach. To Macdfuff, szef bandy najemników. Gość posiada tragiczną przeszłość i choć stara się od niej uciec, to demony z dawnych lat cały czas drepczą mu po piętach. Wiadomo, że głównym tematem fabularnym w Crimson Desert będą starcia z innymi grupami najemników, prowadzonych przez różne charyzmatyczne postacie.

"Crimson Desert narodziło się z chęci opowiedzenia wydarzeń z przeszłości świata Black Desert. Oprócz kilku znajomych miejscówek opracowaliśmy jednak cały świat, religię i postacie zupełnie od nowa" - powiedział Jason Lung z Pearl Abyss.

Gra nie dorobiła się jeszcze nawet przybliżonej daty premiery. Wiadomo natomiast, że premiera odbędzie się na PC i na konsolach (prawdopodobnie na PS5 i Xbox Scarlett).

Warto sprawdzić:

Tagi: Crimson Desert Pearl Abyss