Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.12.2019 09:46
halo
737V

Halo: The Master Chief Collection ogromnym sukcesem. Microsoft chwali się oficjalnymi danymi

Pisaliśmy już o wspaniałych wynikach Halo: Reach w ramach Halo: The Master Chief Collection, ale początkowe dane pochodziły tylko z szacunków ze Steam. Temat postanowił oficjalnie rozwinąć Microsoft.

Microsoft ujawnił już pierwsze oficjalne informacje na temat premiery Halo: The Master Chief Collection. Okazuje się, że wyniki tego wydawnictwa faktycznie są spektakularne. Gigant z Redmond podał, że tylko w trakcie premierowego tygodnia w Halo: The Master Chief Collection grały prawie 3 miliony osób. Halo: The Master Chief Collection było też najlepiej sprzedającym się tytułem na Steam w premierowym tygodniu i najchętniej oglądaną produkcją na Twitch w dniu premiery.

Oficjalne dane dotyczące Halo: The Master Chief Collection:

  • Prawie 3 miliony graczy w MCC na PC oraz Xbox One podczas premierowego tygodnia.
  • Najlepiej sprzedająca się gra na Steam podczas premierowego tygodnia i najwyżej oceniany debiut dla tytułu Xbox Game Studios na Steam.
  • Najczęściej oglądana gra na Twitch podczas dnia premierowego.
  • Gracze obejrzeli już prawie 3 miliony godzin rozgrywki ze streamów Halo: Reach.

Microsoft chwali się też w oficjalnym komunikacie ogromną liczbą pochwał, które tytuł zgarnia na Steam. Spośród 38 tysięcy recenzji użytkowników na Steam aż 92% ma pozytywny wydźwięk. Mało produkcji z platformy Valve może pochwalić się takimi rezultatami.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2019/12/11/master-chief-collection-blockbuster-launch-pc/

Tagi: 343 Industries Halo: The Master Chief Collection Microsoft Game Studios