Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.12.2019 15:27
PS4 ekskluzywne gry
2967V

PS5 stawia na fabularne gry z bohaterami. Sony chce kontynuować udaną strategię

PS5 ma podążyć zwycięską ścieżką zapoczątkowaną przez PS4. Sony chce ponownie zapewnić graczom wielkie historie, w których poznamy przygody skupione na bohaterach.

Na PS4 zagraliśmy w wiele wybitnych gier nastawionych na fabułę i chociaż w przyszłym roku na rynku zadebiutuje PS5, Sony nadal szykuje graczy na kilka dużych premier. Firma doskonale wie, że fabularne gry są siłą japońskiej platformy, więc na nowej generacji możemy liczyć na podobną strategię.

W sprawie PS5 i planów wypowiedział się Hermen Hulst, który wcześniej miał okazję wprowadzić na rynek Horizon: Zero Dawn w Guerrilla Games. Teraz nowy szef PlayStation Worldwide Studios nie zamierza zmieniać planów i chce zapewnić wyjątkowe historie z bohaterami w rolach głównych:

„Jesteśmy bardzo zaangażowani w rodzaje gier, które tworzymy w Worldwide Studios od ostatniej dekady: duże, spektakularne doświadczenia z historią i postaciami w centrum. Będziemy nadal tworzyć te gry, ponieważ uwielbiamy je produkować.”

Szef wewnętrznych film Sony potwierdził, że jego zespół chce się rozwijać, by zapewnić odpowiednie miejsce dla nowego pokolenia deweloperów:

„Jako marka chętnie rozwijamy działalność i włączamy oraz opiekujemy się nową generacją programistów, którzy tworzą nowe i różne doświadczenia dla graczy nowej generacji.”

Jest to bez wątpienia wyśmienita wiadomość dla graczy, którzy liczą na więcej „tego samego” od Sony. W zasadzie już teraz fani PlayStation mogą szykować się na między innymi: God of War 2, Spider-Man 2 oraz Horizon: Zero Dawn 2... Sony zadbało na aktualnej generacji o kilka gier, które mogą być w spokoju rozwijane przez odpowiednich deweloperów.

Na naszym serwisie polecamy Wam również wiadomości o nowej generacji:

Źródło: https://gamingbolt.com/sony-worldwide-studios-will-continue-to-make-story-and-character-driven-games-hermen-hulst

Tagi: Hermen Hulst PlayStation 5 PS5 single-player Sony