Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 08.12.2019 14:00
Irlandczyk ze świetnym wynikiem
865V

Irlandczyk ze świetnym wynikiem. Przez pierwsze pięć dni film obejrzało 13 milionów osób

Zainteresowanie najnowszym obrazem Martina Scorsese zdawało się ogromne jeszcze przed premierą, a wyniki oglądalności po pierwszych dniach od premiery tylko to potwierdzają.

"Irlandczyk" od Martina Scorsese to bez wątpienia jeden z bardziej wyczekiwanych filmów pełnometrażowych w całej historii platformy Netflix. Kultowy reżyser stworzył dzieło, które nawiązywało klimatem do najlepszych czasów kina gangsterskiego, a wespół ze świetnym aktorami, osiągnął poziom największych kinowych produkcji

Jest jeszcze jeden aspekt, w którym obraz nawiązuje do hitów z dużych ekranów- oglądalność. Jak donosi portal The Hollywood Reporter, który powołuje się na dane grupy Nielsen, przez pierwsze 5 dni od premiery film obejrzało ponad 13 milionów widzów. Oznacza to, że każdego dnia, między 27 listopada, a 1 grudnia, przed ekranem zasiadało średnio ponad 2 miliony oglądających. 

Co więcej, dane mówią o tym, że w sumie 17 milionów widzów choćby na chwilę odpaliło produkcję Scorsese. Film trafił głównie do ludzi, którzy kilka dekad temu zachwycali się tego typu produkcjami. W premierowym dniu aż 20% widowni stanowili ludzie w przedziale wiekowym 50-64. 

Więcej informacji o filmie przeczytasz na naszym portalu:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/irishman-draws-13m-viewers-five-days-nielsen-says-1260183

Tagi: al pacino Irlandczyk Martin Scorsese Netflix