Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 07.12.2019 10:20
Red Dead Redemption 2 wyniki na steam
1789V

Red Dead Redemption 2. Zaskakująco niskie wyniki sprzedażowe gry na Steam

Wygląda na to, że liczna krytyka technicznej strony portu Red Dead Redemption 2 na PC wpłynęła na sprzedaż tytułu. Wyniki ze Steam wypadają blado. 

Choć Red Dead Redemption 2 jest grą ponadprzeciętnie dobrą, to zdobyła bardzo złą prasę, wychodząc na PC pełna błędów i niedociągnięć. Gracze licznie krytykowali to, jak tytuł wypada po przeniesieniu z konsol i rzutuje to na wyniki sprzedażowe, które notuje na platformie Steam.

Projekt wylądował w sklepie od Valve dwa dni temu (więc miesiąc po Epic Games Store i Rockstar Launcher) i najwyraźniej nauczeni błędami tych, którzy zakupili grę wcześniej, użytkownicy Steam'a nie chcieli popełniać tego samego błędu. W dniu premiery liczba aktywnych równocześnie graczy wynosiła 12 tysięcy, a dzień później zaledwie 2 razy więcej. Choć same, suche liczby mogą robić wrażenie, to przy sukcesie poprzednich projektów studia, tu jest wyjątkowo blado. 

Oczywiste jest to, że dostępność gry na innych platformach również wpływa na to, ilu zainteresowanych chciało poczekać miesiąc do debiutu na Steam. Ci, którzy kupili ją raz- nie zrobią tego ponownie. Jednak nawet mimo wzięcia tego pod uwagę, wynik wciąż wydaje się zaskakująco niski. Miejmy nadzieję, że giganci branży powalczą, aby poprawić swój produkt, bo bez wątpienia warto. 

Więcej o tym tytule przeczytasz na naszym portalu:

Źródło: https://gamingbolt.com/red-dead-redemption-2-has-had-a-tepid-steam-launch

Tagi: Red Dead Redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two