Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.12.2019 20:24
Venom film
805V

Venom 2 z kategorią R? Joker może pomóc nowej produkcji

Pierwszy „Venom” na ostatniej prostej stracił kilka mocnych scen, przez które film został pozbawiony odpowiedniego charakteru i spotkał się z dużą krytyką niektórych fanów. Teraz Sony może nie popełnić tego błędu i „Venom 2” może zostać przygotowany wyłącznie dla dorosłych odbiorców.

„Venom” zarobił 856 mln dolarów, jednak produkcja spotkała się z licznymi problemami. Historia na dosłownie ostatniej prostej została „ugrzeczniona”, a Tom Hardy wspomniał o wycięciu blisko 40 minut scen – podobno tych najlepszych i zarazem najmocniejszych.

Od premiery pierwszego „Venoma” byliśmy świadkami jednego, ale bardzo znaczącego wydarzenia – „Joker” osiągnął spektakularny sukces. Właśnie ten film może wpłynąć na produkcje z Sony's Marvel Universe, które tym razem nie muszą być ugrzecznione i zostaną przygotowane tylko dla dorosłych (kategoria R).

Sytuację podczas rozmowy z dziennikarzem CinemaBlend potwierdził Matt Tolmach. Producent podkreślił, że wciąż nie podjęto ostatecznych decyzji, jednak zespół odpowiedzialny za „Venoma 2” będzie musiał poważnie rozważyć wszystkie opcje – teraz Sony widzi, że „to działa”, więc firma może nie zablokować pomysłu.

Tolmach zaznaczył także, że sukces „Jokera” nie sprawi, że wszyscy będą zastanawiać się nad ratingiem, jednak jest to na pewno opcja, którą można rozważyć, ponieważ „Venom 2” może zyskać na tej istotnej zmianie.

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: https://www.ign.com/articles/2019/12/06/venom-producer-says-r-rated-sequel-may-be-considered-after-jokers-success?sf113810634=1

Tagi: film rating Venom Venom 2