Iza Łęcka Iza Łęcka 06.12.2019 07:30
Escobar Fold 1
2886V

Escobar Fold 1 to składany smartfon od brata Pablo Escobara. Chce on „zniszczyć Apple”

Na rynku składanych smartfonów pojawił się nowy gracz, który doskonale zdaje sobie sprawę, w jaki sposób można walczyć z konkurencją. Roberto Escobar, brat Pablo Escobara, zaprezentował Escobar Fold 1 - o samym urządzeniu mówi się tak często, jak o formie promocji telefonu.

Roberto Escobar przez lata był księgowym kartelu z Medellin, jednak tym razem brat Pablo Escobara chce skupić się na legalnym biznesie. 71-latek jest jednym z założycieli Escobar Inc, które 2016 roku wystosowało wobec platformy Netflix żądanie zapłaty 1,1 mld dolarów za nieautoryzowane wykorzystanie historii jego rodziny w serialu „Narcos”. Teraz El Osito powraca i proponuje smartfon nazwany Escobar Fold 1. Urządzenie według producentów zostało stworzone z „niemal niezniszczalnego” plastiku, a dodatkowo zadbano o „najbardziej wytrzymały ekran na rynku telefonów”.

Escobar Fold 1 w dobrej cenie

Olof Gustafsson, prezes Escobar Inc, zaznacza, że sprzęt przeszedł rygorystyczne testy i jedyną metodą jego zepsucia jest zastosowanie ognia. Użytkownicy nie powinni decydować się na taki ruch, więc smartfon jest określony jako „niezniszczalny”.

Składane urządzenia charakteryzują się aktualnie wysoką ceną, ale Escobar Fold 1 jest dostępny od 349 dolarów (około 1350 zł). Sprzęt korzysta z ośmiordzeniowego procesora Snapdragon z serii 8, grafiki Adreno 640 oraz w zależności od wersji – 6 lub 8GB pamięci RAM oraz 128 lub 512GB pamięci na dane (cena najdroższej wersji wynosi około 1930 zł). Akumulator wynosi 4000 mAh, podczas pracy wykorzystamy dwie karty SIM oraz złączce USB typu C. Sprzęt wykorzystuje Androida 9.0 Pie, a zdjęcia wykonamy za pomocą dwóch kamer: 20Mpx i 16Mpx. Sprzęt otrzymał również technologię dbającą o dane użytkowników.

Escobar vs. Apple

Roberto Escobar chce nie tylko zapewnić użytkownikom interesujący smartfon, ale także zamierza zniszczyć Apple. Jego zdaniem korporacja sprzedaje „bezwartościowe telefony po zawyżonych cenach”, tym samym oszukując swoich klientów. Escobar rozpocznie bezpośrednią walkę z firmą i 6 stycznia złoży pozew przeciwko Apple – były baron narkotykowy niczym Robin Hood chce odzyskać pieniądze klientów , by następnie zwrócić je klientom.

W Sieci nie brakuje różnorodnych opinii dotyczących promocji sprzętu Roberto Escobara. Jego firma wyprodukowała serię niewysublimowanych spotów oraz zdjęć z modelkami, które przyciągają wzrok, pochłaniając większą uwagę niż sam smartfon.

Na naszej stronie znajdziecie więcej informacji o składanych smartfonach:

Źródło: https://biznes.wprost.pl/technologie/10277978/brat-pablo-escobara-wprowadza-na-rynek-skladane-smartfony-moze-je-zniszczyc-wylacznie-ogien.html

Tagi: Apple Escobar Fold 1 pablo escobar roberto escobar