Iza Łęcka Iza Łęcka 03.12.2019 09:44
PlayStation Guinness
2043V

PlayStation w Księdze Rekordów Guinnessa! Sony świętuje

Na PlayStation Awards pojawił się Jim Ryan, który nie tylko wygłosił przemówienie, ale miał również okazję odebrać certyfikat wpisania marki PlayStation do Księgi Rekordów Guinnessa. Sony zostało docenione za stacjonarne konsole.

W Księdze Rekordów Guinnessa znajdziecie markę PlayStation – Sony zaprezentowało otrzymany certyfikat podczas PlayStation Awards. KRG doceniła markę za „najlepiej sprzedającą się konsolę stacjonarną do gier”, jednak w zestawieniu pod uwagę nie jest brane wyłącznie jedno urządzenie. Firma osiągnęła łączny wynik ponad 450 mln sprzedanych egzemplarzy pierwszego PlayStation, PS2, PS3 i PS4.

Wspomniane wyróżnienie na pewno stanowi podniosłe ukoronowanie 25-letniej pracy. Choć Sony rozpoczęło świętowanie ćwierćwiecza pierwszego PSX-a, prace ciągle są kontynuowane, bo na horyzoncie szykuje się premiera next-gena. PS5 trafi na rynek pod koniec przyszłego roku.

To pewnie nie koniec pozytywnych informacji dla fanów PlayStation – Sony zapowiedziało serię uroczystości, podczas których będziemy świętować 25-lat od premiery oryginalnego PlayStation.

Przeczytajcie informacje o PS5:

Źródło: Twitter

Tagi: księga rekordów guinnessa PlayStation PS2 PS3 PS4