Iza Łęcka Iza Łęcka 05.12.2019 10:55
Obcy Izolacja
2208V

Obcy: Izolacja zdumiewa. Gra wygląda lepiej na Nintendo Switchu od edycji na PS4 i XOne

Od dzisiaj Obcy: Izolacja jest dostępny na Nintendo Switchu - gracze na tej platformie otrzymają dostęp do dopracowanej i dobrze prezentującej się gry. Pierwsze testy potwierdzają znakomitą jakość portu przygotowanego przez Feral Interactive.

Obcy: Izolacja zadebiutował w 2014 roku na PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksach One, Xboksach 360 oraz komputerach osobistych. Gra zachwyciła fanów gatunku zapewniając niezwykły, wprost namacalny klimat, dzięki któremu trudno było oderwać się od produkcji. Po latach tytuł ląduje na konsoli Nintendo i nadal może zachwycić.

Szczegółowy raport dotyczący Obcy: Izolacja został przygotowany przez Digital Foundry, którego dziennikarz wychwala port. Tytuł w wersji zadokowanej działa przez większość czasu w rozdzielczości 1080p, która sporadycznie spada do 1026p, 900p, 882p, a w najgorszym przypadku nawet do 756p. Pomimo tych spadków, gra prezentuje się lepiej od wersji na PlayStation 4 i Xboksa One, które działają w stałych 1080p – port przygotowano bowiem wykorzystując nowoczesną technologię, która nie była dostępna w 2014 roku. Twórcy korzystają między innymi z nowocześniejszego antyaliasingu, dzięki któremu obraz prezentuje się wyraźniej– nawet w momencie niższej rozdzielczości. Krawędzie są zdecydowanie wygładzone, a sama rozgrywka jest „atrakcyjniejsza wizualnie” względem poprzednich wersji. Feral Interactive udowodniło, że potrafi wykorzystać nowoczesną technologię. Sytuacja wygląda podobnie, gdy odłączymy Nintendo Switcha od docka – rozdzielczość to maksymalnie 720p (minimalnie około 504p), ale nawet w tym przypadku wykorzystano techniki pozytywnie wpływające na wygląd gry.

Redaktor podkreśla, że „jakość obrazu jest ogólnie poprawiona w stosunku do każdej konsolowej wersji” - prawdopodobnie pierwszy raz miejsce ma taka sytuacja. Obcy: Izolacja na sprzęcie Nintendo otrzymał również pełne wsparcie dźwięku przestrzennego (nie jest to standardem w grach na Switchu), oferując w tym wypadku podobne wrażenia do tych z PS4.

Gracze doświadczą minimalnie dłuższych ekranów wczytywania (choć po śmierci wrócimy do historii w ekspresowym tempie), filmiki są bardziej skompresowane, a produkcja została ograbiona z niektórych efektów, ale nowy antyaliasing wynagradza wiele.

„W trakcie całego doświadczenia, Obcy: Izolacja jest stabilniejszy, czystszy i przyjemniejszy dla oka.”

Pod względem płynności animacji możemy oczekiwać 30 fpsów przez większość rozgrywki (minimalne spadki), a nie można przy tym zapomnieć o wszystkich wcześniej wydanych dodatkach oraz sterowaniu żyroskopowym. Ten drugi element został niezwykle sprawnie zaimplementowany do gry, bo działa tylko w momencie faktycznego celowania (gdy bierzemy broń do ręki). Nie istnieje więc obawa o niepotrzebne ruchy podczas rozgrywki, kiedy faktycznie nie mierzymy do przeciwnika.

Na naszym serwisie przeczytacie dodatkowe informacje o grach na Nintendo Switcha:

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2019-alien-isolation-on-switch-is-the-best-console-version-of-the-game

Tagi: Creative Assembly Nintendo Switch Obcy: Izolacja Sega