Iza Łęcka Iza Łęcka 03.12.2019 10:20
Nintendo Switch Wiedźmin
1764V

Nintendo Switch wygrał Black Friday. Analitycy zachwyceni wynikami, oczekują długiego wsparcia konsoli

Nintendo zadbało o rozbudowaną listę ekskluzywnych gier debiutujących na Nintendo Switchu w drugiej połowie 2019 roku, więc urządzenie cieszyło się niezwykle dużym zainteresowaniem w okresie Black Friday. Analitycy przewidują rekordową sprzedaż, zwycięstwo w zestawieniu z konkurencją i zwiastują dobre lata dla Nintendo.

Japońska korporacja ma za sobą niezwykle udane pół roku, kiedy to na Nintendo Switchu zadebiutowało wiele ekskluzywnych i dobrze ocenianych gier. Ukoronowaniem okresu była premiera Pokemon Sword/Shield, która choć podzieliła graczy, to jednak może się poszczycić rekordowym zainteresowaniem.

To między innymi dzięki grze Game Freak, według szacunków analityków ma zostać sprzedanych około 9,46 mln sztuk Nintendo Switchów w kwartale świątecznym. Gracze powinni również kupić blisko 65 mln gier na konsolę Nintendo – będzie to o około 23% lepszy rezultat względem ubiegłego roku, co zaważy o osiągnięciu  fantastycznego wyniku.

Bardzo dobry rezultat podczas Black Friday (to konsola Nintendo miała cieszyć się największym zainteresowaniem) sprawia, że analitycy zmieniają swoje prognozy dotyczące urządzenia. Kazunori Ito, specjalista Morningstar Investment Services w Tokio, informuje, że Nintendo Switch może mieć dłuższy cykl życia. Japończycy mają osiągnąć sukces dzięki rozbudowanym możliwościom konsoli (wersja domowa i przenośna), dzięki czemu sprzęt ma stale cieszyć się sporą popularnością.

Wynik ostatniego weekend sprawił nawet, że część analityków jest przekonana, iż Nintendo Switch bez problemu przebije barierę 100 mln sprzedanych egzemplarzy. Michael Pachter z Wedbush Securities Inc prognozuje bardzo dobre lata dla Nintendo:

„Switch może sprzedawać się w ilości 20 milionów sztuk rocznie przez następne trzy lata. Więc konsola powinna łatwo dobić do 100 milionów.”

Teraz Nintendo stanie przed dużym wyzwaniem, ponieważ pod koniec 2020 roku na rynku pojawią się dwa next-geny, które pod względem specyfikacji znacząco przewyższą urządzenie Big N. Firma musi w tej sytuacji zaproponować pewną alternatywę, ponownie dbając o zróżnicowane i mocne gry dostępne wyłącznie na swojej konsoli.

Na naszym serwisie przeczytacie dodatkowe informacje o grach na Nintendo Switcha:

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-12-01/nintendo-will-prove-the-switch-s-longevity-this-holiday-season

Tagi: Black Friday Nintendo Nintendo Switch wyniki sprzedaży