Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.12.2019 15:56
Death Stranding zwiastun reklama
1542V

Sony usuwa reklamę PS4 z powodu oskarżeń o plagiat. Wykorzystano animacje innych autorów

Pod koniec listopada Sony opublikowało muzyczny spot prezentujący gry z PS4. Sceny z produkcji były przełamane efektowną animacją, która jednak najwidoczniej nie została przygotowana na zlecenie japońskiej korporacji. Autor spotu wykorzystał cudzą pracę.

W listopadzie Sony Interactive Entertainment Japan Asia opublikowało reklamę PS4, która prezentowała zróżnicowane wydane oraz nadchodzące produkcje na konsolę Sony. Na liście pojawiły się między innymi Death Stranding, Nioh 2, ale także Call of Duty: Modern Warfare. Materiał został doceniony przez graczy, ponieważ spot w naprawdę ciekawy sposób przedstawiał ramówkę gier z japońskiej konsoli.

Problemem jednak okazują się sceny zaprezentowane pomiędzy grami – widzimy tam efektowną animację, która podobno nie została przygotowana przez Sony. Firma Catsuka stworzyła specjalne porównanie prezentujące wyłącznie animacje i pokazuje prawdziwych autorów poszczególnych scen. Osoba odpowiedzialna za materiał od Sony miała zająć się wyłącznie „upiększeniem” akcji.

Reżyserem filmu jest Kevin Bao, który został wcześniej oskarżony o plagiatowanie animacji „Live with YouTube Gaming”. Aktualnie Sony nie skomentowało oskarżeń, jednak reklama już zniknęła z Sieci firmy – możemy podejrzewać, że Sony zleciło wykonanie zwiastuna zewnętrznym specjalistom.

Dla przypomnienia, zobaczcie wspomnianą reklamę:

Posiadacze PS4 powinni zainteresować także poniższe wiadomości:

Źródło: https://www.vg247.com/2019/12/04/sony-accused-of-plagiarizing-animations-for-ps4-line-up-video/

Tagi: plagiat ps4 reklama Sony