Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.12.2019 13:57
Google Alphabet Larry Page i Sergey Brin
679V

Google zmienia. Larry Page i Sergey Brin rezygnują z zarządzania firmą

Google ogłosiło dużą zmianę w Google i Alphabet. Larry Page i Sergey Brin postanowili zrezygnować z kierowniczych stanowisk w Google i Alphabet,co ma pomóc w zarządzaniu całą korporacją. Teraz Sundar Pichai przejmie stery nad dwoma spółkami.

Google wpływa na życie większość Internautów, więc na pewno warto odnotować dużą zmianę w korporacji. Larry Page i Sergey Brin, którzy w 1998 roku założyli Google i zajmowali się rozwojem firmy, postanowili zrezygnować z kierowniczych stanowisk – od 2015 roku duet zajmował się zarządzaniem Alphabet, czyli nadrzędną spółką Google.

Sytuacja jest jednak bardzo wymowna – Google zmierza w kierunku uproszczenia struktur i ujednolicenia wszystkich oddziałów, więc z tego powodu Page oraz Brin postanowili schować się w cieniu. Teraz szefowie będą znajdować się w radzie nadzorczej. Na ich miejscu pojawi się Sundar Pichai, czyli obecny dyrektor generalny całego Google. Szef otrzyma pod swoje ręce kolejną firmę i w rezultacie Google oraz Alphabet mają osiągać lepsze wyniki.

Larry Page i Sergey Brin podkreślili w oficjalnej wypowiedzi, że Sundar Pichai jest idealną osobą na to stanowisko, ponieważ jest to wielki entuzjasta technologii, który od samego początku bardzo wspierał Alphabet. Z drugiej strony sam zainteresowany podkreślił, że podjęte decyzje pomogą poprawić działanie firmy i pozwoli budować firmę otwartą na użytkowników.

Google jak PlayStation?

Google ujawniło zmiany na kilka tygodni po działaniach PlayStation – w tym wypadku amerykański oddział korporacji zajmie się centralizacją pracy wszystkich oddziałów i teraz Jim Ryan został „szefem całego PlayStation”. Sytuacja jest bardzo podobna, więc jak widać, takie działania mają sens.

W Sieci nie brakuje również głosów, według których zmiany w Google mają pomóc okiełznać jeden z najnowszych projektów firmy – Stadię. Sundar Pichai ma teraz mieć większy wpływ między innymi na nową usługę, która będzie ważnym ogniwem korporacji w kolejnych latach. Jak wiadomo Google dopiero rozpoczęło swoją działalność w branży gier, a ostatnie inwestycje (między innymi założenie dużego studia) pokazują, że firma chce poważnie podejść do nowego rynku.

Więcej o Google Stadia na naszym serwisie:

Źródło: https://www.dobreprogramy.pl/Google-i-Alphabet-Larry-Page-i-Sergey-Brin-oddali-stery.-Sundar-Pichai-nowym-CEO,News,105146.html

Tagi: Alphabet google Sundar Pichai