Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 01.12.2019 17:15
Steam banuje gry
1797V

Steam zbanował ponad 1000 gier! Valve robi czystki na platformie

W przeciągu ostatniego tygodnia Valve zdecydowało się na skasowanie ponad tysiąca gier ze Steam. Dlaczego firma nagle zdecydowała się na taki krok? 

Od czasów gdy na rynku pojawiło się Epic Games Store, sporo mówi się o poważnych błędach jakie przez lata tolerowało Steam i o tym, że zdrowa konkurencja w końcu zmusi Gabena do działania. 

Po zmianie widoku biblioteki, wprowadzeniu lepszego systemu rekomendacji i ukróceniu oszukiwania systemu przez perfidnych deweloperów, ekipa Valve wzięła się za poważną czystkę na swoim sklepie i w przeciągu ostatnich 7 dni usunęła aż 1000 różnych produkcji. Każda z nich reprezentowała absolutnie żałosny poziom wykonania i była po prostu chamskim skokiem na kasę mniej obeznanych z branżą graczy.

Z tego co zauważyli niektórzy deweloperzy, praktycznie wszystkie skasowane gry były w jakiś sposób powiązane z rosyjskim wydawcą Dagestan Technology, który notorycznie pod różnymi nazwami łamał wszelkie standardy stawiane przez Steam. 

Po wspomnianych "czystkach" na Steam można znaleźć nieco ponad 29 tysięcy gier - towarzyszy im zaś 41 tysięcy DLC i innych materiałów.

Warto zajrzeć na:

Tagi: pc steam Valve