Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 30.11.2019 18:35
steam controller
1184V

Valve oficjalnie kończy produkcję urządzenia Steam Controller

Steam oficjalnie ogłosił zakończenie produkcji Steam Controller. Ostatnie sztuki dostępne w wybranych regionach Steama.

Mimo tego, że Valve podbiło cyfrowy rynek gier swoją platformą, Steamem, to jednak nie każdy ich pomysł był genialny - jednym z nich był Steam Controller, czyli kontroler od Valve, przystosowany pod komputery osobiste i służący do gier dostępnych na platformie Steam.  

Z okazji Black Friday, Steam Controller został przeceniony o kilkadziesiąt procent, a jego cena wynosiła tylko 22 zł (z wysyłką kosztował 69 zł). Jak się okazuje, jest to ostatnia okazja do nabycia kontrolera, ponieważ Valve oficjalnie potwierdziło zakończenie produkcji Steam Controller'a, który został już wyprzedany w Steamie.

Kontroler nie odniósł dużego sukcesu na rynku, a sami gracze woleli sięgać po pady od Xboksa One lub PlayStation, które można z łatwością podpiąć pod komputer i grać w gry poprzez platformę Steam. Głównym problemem Steam Controller'a było złe zaprojektowanie go do grania w produkcje wymagające ciągłego używania podwójnych drążków analogowych, a co więcej, w przypadku Steam Controller'a zastosowano nieintuicyjne mapowanie guziczków, które nie zostały zbyt dobrze przyjęte. 

Warto zajrzeć na:

Źródło: Steam

Tagi: steam Steam Controller valve