Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.11.2019 19:37
Lords of the Fallen
584V

Na Lords of the Fallen 2 przyjdzie nam zaczekać. CI Games podsumowuje wyniki

CI Games podsumowało ostatnie wyniki i zapowiedziało plany. Nie liczcie na szybką premierę Lords of the Fallen 2. Twórcy skupiają się na innych tytułach, które będą dostępne w 2020 roku.

CI Games podsumowało dzisiaj wyniki za trzeci kwartał i strata netto studia wyniosła 2,9 mln zł przy przychodach na poziomie 4,4 mln zł. Firma wciąż zarabia głównie na sprzedaży wcześniej wydanych gier z serii Sniper Ghost Warrior oraz Lords of the Fallen, a jednocześnie wydatki na produkcję najnowszego Snajpera pochłonęły w ostatnim czasie aż 4,6 mln zł.

Sniper Ghost Warrior Contracts osiągnął noty na poziomie 67% i przez wielu dziennikarzy jest uważany za zdecydowanie najlepszą część serii. Gra na Steam zaliczyła lepszy start od poprzednika, ale za to tytuł gorzej radzi sobie w cyfrowej dystrybucji na konsolach. Do globalnej dystrybucji na nośnikach fizycznych trafiło około 380 000 egzemplarzy Snajpera.

Teraz studio zajmuje się przygotowaniem trybu sieciowego, który będzie dostępny dla graczy za darmo. Nie możemy jednak liczyć na szybką premierę Lords of the Fallen 2 – wymagający RPG trafi do sprzedaży dopiero po 2020 roku:

„Zdecydowanie za wcześnie jest na ustalenie daty kontynuacji gry Lords of the Fallen. Nie będzie jej na pewno w 2020 roku, ale od przyszłego roku planujemy stopniowo coraz większe wydatki kwartalne na ten projekt.”

Aktualnie CI Games skupia się na segmencie „AA oraz gier indie”, które zostaną wrzucone na rynek pod marką United Label. Twórcy nie rozważają segmentu AAA i w kolejnym roku zaoferują dwa mniejsze projekty.

Warto spojrzeć:

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Nowa-czesc-gry-Sniper-sprzedaje-sie-na-Steam-lepiej-niz-poprzednia-CI-Games-7781169.html

Tagi: CI Games lords of the fallen Lords of the Fallen 2