Iza Łęcka Iza Łęcka 22.11.2019 07:00
sniper ghost warrior contracts snajper
1298V

Sniper: Ghost Warrior Contracts ocenione. CI Games odrobiło zadanie domowe, choć z błędami

CI Games wypuściło właśnie na rynek swoją najnowszą produkcję. Sniper: Ghost Warrior Contracts ma za zadanie zmazać wszelkie wpadki poprzednika, wyprowadzającym tym samym całą serię na właściwą drogę ku uznaniu graczy. Czy to zatem się udało?

Zeszłoroczna zapowiedź pełnoprawnej, czwartej już odsłony cyklu była wyczekiwanym momentem dla wielu graczy. Po niedosycie i blamażu jaki pozostawił po sobie Sniper: Ghost Warrior 3, deweloperzy z CI Games mieli sporo do udowodnienia. Na tegorocznym E3 gameplay z najnowszej pozycji o snajperskich misjach podsycił zaciekawienie wśród wielu fanów, którzy tym razem mają coraz większe oczekiwania wobec tego uniwersum. Twórcy obiecując „ostateczne doświadczenie snajperskie” planują sięgać po unikatowe elementy misji strzelca wyborowego, łącząc surowy i niebezpieczny klimat Syberii z ograniczonymi lokacjami z wyznaczonym celem, który jednak może zostać wypełniony na wiele sposobów. Realizacja tytułowych kontraktów umożliwi zdobycie dodatkowych funduszy oraz rozwiązanie problemów na kilka sposobów.

Czy zatem wszelkie założenia deweloperów z CI Games mają swoje odzwierciedlenie w grze?

Dziennikarz Saving Content określił najnowszą odsłonę Sniper: Ghost Warrior Contracts mianem „ekscytującej”, zachwalając nie tylko poszczególne możliwości cichego pozbywania się celów, wrogie syberyjskie środowisko, które na bohaterze odciska swoje piętno, lecz również potrzebę niezwykłej precyzji jaką musi osiągnąć gracz, by zestrzelić wroga jednym pociskiem. To właśnie wysiłek jaki trzeba włożyć w wyszkolenie najemnika i realizm są postrzegane za atut produkcji. Część dziennikarzy twierdzi jednak, że do końca nie zostało dopracowane poczucie otrzymywanych strzałów, AI wroga zaliczyć potrafi kilka wpadek, a deweloperzy z CI Games nie dopracowali kilku aspektów technicznych, przez co recenzentom nie były obce błędy. Pomimo potrzeby "odrobiny optymalizacji", tegoroczny Snajper jest nawet określany jako najbardziej udana odsłona serii.

Tak prezentują się wstępne oceny Sniper Ghost Warrior Contracts – średnia na poziomie 73%:

  • IGN Italy - 8.2/10.0
  • Saving Content - 8/10
  • Nexus - 7.5/10.0
  • Critical Hit - 7.5/10.0
  • GameGrin - 7.5/10.0
  • PC Invasion - 7/10
  • Hobby Consolas - 70 / 100
  • GameSpew - 7 / 10.0
  • GameSkinny 7/10
  • IGN Spain - 6.8/10.0

Na naszej stronie przeczytacie również artykuły:

Źródło: Opencritic.com

Tagi: CI Games oceny premiera recenzje Sniper: Ghost Warrior Contracts