Iza Łęcka Iza Łęcka 22.11.2019 11:20
Silent Hills
4200V

Silent Hills od Hideo Kojimy miało połączyć horror z rzeczywistością. Japończyk mógł przerazić graczy

Hideo Kojima nigdy nie zrealizował swojej wizji na uniwersum Silent Hill, ale mógł ponownie zaskoczyć świat. Najnowsze informacje sugerują ciekawe połączenie gry z rzeczywistością. Japończyk chciał nas mocno przerazić.

Hideo Kojima nie otrzymał szansy na przygotowanie gry z serii Silent Hill, jednak wciąż docierają do nas kolejne informacje dotyczące projektu. Japończyk przy okazji promocji Death Stranding, chętnie opowiada o niewykorzystanych pomysłach.

Najnowsze szczegóły zostały ujawnione przez Alanah Pearce. Była dziennikarka IGN słyszała o połączeniu gry z rzeczywistością – Kojima chciał w niepokojący sposób wkomponować Silent Hills w codzienność graczy. Twórca wpadł na pomysł, by produkcja wykorzystywała numer telefonu oraz e-mail gracza, by wysyłać do niego wiadomości. Interakcja byłaby aktywna nawet w momencie braku naszej aktywności przed konsolą. W różnych momentach na naszym smartfonie miałyby pojawiać się informacje pochodzące od kogoś z gry.

Teraz sobie tylko wyobraźcie – w najmniej odpowiednim momencie, chociażby w nocy, nagle na Waszym smartfonie pojawia się wiadomość w stylu: „widzę Cię”. Jeszcze mocniejsze wprowadzenie w klimat gry gwarantowane.

Nie znamy szczegółów tego połączenia oraz samej realizacji, jednak zintegrowanie produkcji nawet ze skrzynką e-mail byłoby czymś bardzo intrygującym. PT udowodniło, że Hideo Kojima powinien zająć się gatunkiem horrorów.

Więcej o pracy Hideo Kojimy znajdziecie na naszej stronie:

Źródło: https://gamingbolt.com/silent-hills-would-have-possibly-interacted-with-your-real-life-phone-and-e-mail

Tagi: hideo kojima Silent Hills - P.T. (Nazwa robocza)