Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.11.2019 12:57
Pokemon Sword/Shield
1259V

Pokemon Sword/Shield globalnym fenomenem. Niesamowity wynik gry i wzrost sprzedaży Switch

To już pewne - w przypadku Pokemon Sword/Shield nie mamy do czynienia z żadnym bojkotem konsumentów. Krytyka wąskiej grupy fanów nie zmienia faktu, że to ogromny hit sprzedaży.

Wczoraj pisałem, że Pokemon Sword/Shield stał się w Japonii najszybciej sprzedającą się grą na Switch, przeganiając nawet świetne Super Smash Bros. Ultimate. Teraz mamy do dyspozycji globalne dane. Nintendo ujawniło, że nowe poksy rozeszły się w nakładzie ponad 6 milionów kopii na całym świecie. Taki wynik udało się uzyskać w zaledwie 7 dni. W rezultacie uwzględniono zarówno dystrybucję cyfrową jak i pudełkowe wydania.

To najszybsza sprzedaż w dziejach gier na Switch, lepsza nawet niż w przypadku Super Smash Bros. Ultimate, które w tydzień znalazło 5 mln nabywców. W samej Japonii rozeszły się już 2 miliony kopii Pokemon Sword/Shield (z czego 1,36 mln przypada na dystrybucję tradycyjną).

Wiadomo również, że w Wielkiej Brytanii Pokemon Sword/Shield zaliczyło drugi największy debiut w historii serii - zaraz po rekordzie wydania Sun/Moon.

Wg danych GamesIndustry sklepy z Wielkiej Brytanii zanotowały w ostatnim tygodniu ok. 30% wzrost sprzedaży konsol Nintendo Switch. Opchnięto prawie 90 tysięcy egzemplarzy konsol Switch w UK - tylko w listopadzie. Wszystko wskazuje na to, że to w związku z premierą Pokemon Sword/Shield.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-11-21-pok-mon-sword-and-shield-are-the-fastest-selling-games-in-the-franchises-history

Tagi: Game Freak Nintendo Pokemon Sword/Shield