Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.11.2019 16:26
RDR 2 VR
590V

Red Dead Redemption 2 VR to nierealne marzenie. Gra jest zbyt wymagająca

Debiut Red Dead Redemption 2 na PC nie zagwarantuje wersji VR. Moderzy mierzą się z projektem, jednak pierwsze opinie sprowadzają na ziemię. Rockstar stworzyło za piękną i zbyt szczegółową grę, by przenieść ją do wirtualnej rzeczywistości.

Red Dead Redemption 2 trafiło na PC, więc sympatycy modyfikacji przygotowują różnorodne projekty, które mają za zadanie rozbudować lub upiększyć grę Rockstar. Część graczy miało nadzieję, że premiera na komputerach osobistych pozwoli także graczom sprawdzić Dziki Zachód w wirtualnej rzeczywistości, ale niestety nie możemy na to liczyć.

Jeden z twórców odbył serię testów i jego wnioski są proste: aktualnie nie ma na rynku sprzętu oraz oprogramowania dla Red Dead Redemption 2 VR. Problemów z urządzeniem nie rozwiążą nawet pieniądze, ponieważ testy odbyły się na solidnym zestawie: 9-9900K, 32 GB Dual Channel i GTX 1080 Ti.

Taka konfiguracja zapewniła „mniej niż 40 klatek na sekundę”, czyli około 20 fps na jedno oko i jest to niegrywalna jakość dla wirtualnej rzeczywistości. Takie osiągi udało się wydobyć na „domyślnych ustawieniach”, a gdy zainteresowany zdecydował się przeskoczyć na minimalną konfigurację – uzyskał około 65-70 klatek (30-35 na oko) i to nadal zdecydowanie za mało. Problemem jest także oprogramowanie, ponieważ mod 3Dmigoto został stworzony na DX11, a Red Dead Redemption 2 korzysta już z DX12 – są tutaj trzy opcje: 3Dmigoto zostanie przeniesiony na DX12, Red Dead Redemption 2 otrzyma wsparcie DX11 lub modyfikacja zostanie napisana od podstaw.

Jesteście ciekawi modyfikacji do Red Dead Redemption 2? Sprawdźcie nasze zestawienie.

Na naszym portalu znajdziecie dodatkowe informacje o Red Dead Redemption 2:

Źródło: https://wccftech.com/rdr2-vr-mod-highly-unlikely-due-to-lacking-horsepower-says-modder/

Tagi: Red Dead Redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two