Iza Łęcka Iza Łęcka 19.11.2019 12:47
Władcia Pierścieni 2 sezon Gollum
1161V

Władca Pierścieni otrzyma 2 sezon. Amazon zamawia kontynuację serialu na lata przed premierą

Amazon nie zamierza czekać na premierę pierwszego odcinka „Władcy Pierścieni”. Włodarze platformy na przynajmniej kilkanaście miesięcy przed debiutem serialu już przedłużyli historię. Gigantyczny sukces widowiska wydaje się być pewnikiem.

„Władca Pierścieni” od Amazonu zapowiada się na wielkie widowisko, choć na premierę pierwszego odcinka możemy liczyć dopiero za kilkanaście miesięcy. Nie jest to problemem dla włodarzy korporacji, którzy już teraz potwierdzili zamówienie drugiego sezonu.

Nadal nie znamy konkretnych terminów „Władcy Pierścieni” i wciąż wyczekujemy rozpoczęcia faktycznych prac na planie. Aktualnie zespół zajmuje się pre-produkcją, jednak w niedalekiej przyszłości aktorzy mają trafić na plan do Nowej Zelandii. Jeśli nawet prace nad pierwszym sezonem ruszą na początku 2020 roku, serial powinien zadebiutować pod koniec 2020 lub na początku 2021 roku. W rezultacie debiut właśnie zamówionego, drugiego sezonu odbędzie się najwcześniej pod koniec 2021 lub nawet na początku 2022 roku.

Wiadomość o zamówieniu kolejnego sezonu „Władcy Pierścieni” nie jest bezpodstawna. Firma tym samym potwierdza ostatnie doniesienia, według których przerwa pomiędzy historiami będzie wyjątkowo krótka. Amazon najwidoczniej zdecydowanie stawia na świat Tolkiena, chcąc przy pomocy jego opowieści skłonić widzów do Prime Video.

Już wcześniej dziennikarze zapowiadali, że korporacja nie szczędzi na produkcji, której budżet dwóch sezonów „Władca Pierścieni” ma wynieść 500 mln dolarów – filmowa trylogia „Władcy” kosztowała 281 mln dolarów, a ostatnie sezony „Gry o tron” wymagały nakładów po 100 mln dolarów. Skala projektu Amazonu jest więc łatwa do oszacowania.

Na naszym serwisie sprawdźcie również:

Źródło: https://deadline.com/2019/11/the-lord-of-the-rings-series-renewed-season-2-amazon-early-renewal-season-1-hiatus-writers-room-reassembled-1202788730/

Tagi: Amazon Prime Video serial władca pierścieni