Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.11.2019 14:25
Samsung Galaxy S11
1291V

Samsung Galaxy S11 ma zapewnić przełomowy aparat. 108 Mpix w smartfonie

Samsung dopiero w przyszłym roku zaprezentuje nowego flagowca z rodziny Galaxy, ale najnowsze przecieki są jednoznaczne. Korporacja chce zaimplementować do swoich smartfonów nowoczesny 108-megapikselowy sensor, który ma znacząco wpłynąć na przygotowywane zdjęcia.

W 2020 roku możemy być świadkami kolejnej wojny na liczbę megapikseli. Xiaomi już w sierpniu zapowiedziało przygotowanie smartfona oferującego 108-megapikseli i sprzęt w tym tygodniu zadebiutuje w Chinach. Na sytuację musi odpowiednio zareagować Samsung, który podobno również planuje wykorzystanie własnej technologii.

Xiaomi Mi CC9 Pro posiada nowoczesny 108-megapikselowy sensor ISOCELL Bright HMX, który został stworzony we współpracy przez Samsung oraz właśnie Xiaomi. Technologia ma zaoferować niezwykle wyraźne i znacznie jaśniejsze (dzięki Tetracell od Samsunga) zdjęcia.

Według najnowszych doniesień, Samsung ma użyć tego sensora do nadciągającego w przyszłym roku Samsunga Galaxy S11 – firma już teraz produkuje czujniki, które zostaną wykorzystane do topowych smartfonów. Należy jednak zwrócić uwagę, że Galaxy S11 może być pierwszym flagowcem ze 108 Mpix, ponieważ Xiaomi Mi CC9 Pro został wyposażony w słabszy procesor (Snapdragon 730G) i istnieją nawet obawy, według których sprzęt nie będzie mógł w pełni wykorzystać stworzonych obrazów – po prostu zabraknie mu mocy.

Samsung może zostać wciągnięty w wojnę na megapiksele, a gdy Samsung Galaxy S11 zostanie wyposażony w potężne podzespoły, to może okazać się świetnym urządzeniem dla fanów wykonywania zdjęć za pomocą smartfonów. Są to oczywiście aktualnie wyłącznie słowa informatorów, korporacje przygotowały technologię, która na pewno będzie musiała zostać wykorzystana w nowych urządzeniach.

Samsung Galaxy S11 fotka 1

Na naszej stronie znajdziecie więcej informacji o Samsungu:

Źródło: https://wccftech.com/galaxy-s11-camera-108mp-sensor/

Tagi: 108 mpix galaxy s11 samsung samsung galaxy s11