Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 17.11.2019 08:15
Bungie Foundation ze świetną akcją
303V

Fundacja Bungie zebrała ponad 1.6 miliona dolarów na cele charytatywne! Wszystko dzięki streamerom

Kolejny raz jesteśmy świadkami tego, jak popularność branży gier może być wykorzystywana do pomocy innym. Fundacja Bungie świetnie zorganizowała społeczność. 

Studio Bungie, oprócz serii Destiny, znane jest ze swoich akcji charytatywnych. W 2015 roku ekipa przeznaczyła milion dolarów dla Nepalu, a w 2017 roku, 225 tysięcy dolarów na ofiary Huraganu Harvey. Tegoroczna akcja, w którą zaangażowano streamerów, przyniosła jeszcze lepsze efekty. 

Całe przedsięwzięcie kryło się pod wymowną nazwą "Game2Give" i trwało od 24 października, aż do 10 listopada. W akcję zaangażowało się aż 5500 graczy transmitujących swoje zmagania w grach wideo. Sumując wszystkich, odnotowano w sumie 40 000 indywidualnych wpłat ze strony widzów. To przełożyło się na zebranie aż 1.6 miliona dolarów na cele charytatywne!

Zebrane fundusze zostaną wykorzystane przez organizacje "iPads for Kids Program" i "Children's Miracle Network", które działają w kierunku poprawienia sytuacji dzieci w szpitalach, dawaniu dostępu do różnych nowinek technologicznych i ogólnie rzecz biorąc- uczynieniu szpitalnego pobytu mniej stresującym. 

Bungie motywowało streamerów do działania, zapewniając im konkretne nagrody, za uzbieranie danej sumy pieniężnej z wpłat. Można było zdobyć unikalne przedmioty do Destiny 2, rabaty w sklepie wydawcy, a nawet wycieczkę do samego studia!

Trzeba przyznać, że ekipa zrobiła kawałek dobrej roboty, a takie akcje zawsze zasługują na wyróżnienie. Miejmy nadzieję, że będzie ich więcej. 

Bungie Game2Give

Przeczytaj koniecznie także:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-11-15-bungie-raises-usd1-6m-through-game2give-campaign

Tagi: Activision Blizzard akcja charytatywna Bungie Bungie Foundation Destiny 2 stream