Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.10.2019 16:23
Bungie banuje
1314V

Destiny 2 rozpoczyna wielkie banowanie. Pierwsi gracze utracili dostęp do gry

Destiny 2 jest dostępne za darmo, więc produkcja przyciąga oszustów. Bungie oczywiście nie zamierza tolerować takiej swawoli na serwerach, więc rozpoczęto banowanie pierwszych cheaterów.

Każda sieciowa produkcja boryka się z oszustami. Niektórzy gracze próbują w nielegalny sposób uzyskać przewagę na serwerach, więc deweloperzy muszą szybko reagować. Sytuacja zagęszcza się w momencie, gdy gra przechodzi na model biznesowy free-2-play.

Nie inaczej jest z Destiny 2, tytuł jest dostępny za darmo od kilku dni i Bungie już musiało wykorzystać swój zespół do wymierzenia kilku banów:

„Nasz zespół bezpieczeństwa podjął dziś działania [3 października] i wydał falę banów skierowanych do graczy próbujących użyć narzędzi do oszukiwania.”

Twórcy nie przedstawiają szczegółów dotyczących między innymi platform, ale możemy podejrzewać, że większość (lub wszyscy?) cheaterzy pochodzą z wersji na PC – jak wiadomo nadal najłatwiej sięgnąć po cheaty na komputerach osobistych.

Studio na szczęście reaguje i nie zamierza zaniedbać serwerów. Jest to wyjątkowo ważne dla wszystkich gier nastawionych na sieciową zabawę, ponieważ nikt nie lubi biegać po mapie lub zbierać po głowie od napakowanego przez dopalacze przeciwnika.

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: Twitter

Tagi: Activision Blizzard ban bany Bungie Destiny 2