Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 16.11.2019 10:25
Phil Spencer o nowych studiach
1001V

Phil Spencer zapowiada, że Xbox nie skończył zakupów. Kolejne studia wciąż w planach

Xbox wciąż ma dziury, jeśli chodzi o produkcję gier. Phil Spencer twierdzi, że zakup kolejnych studiów deweloperskich pomoże je załatać. 

Ostatnie kilkanaście miesięcy upłynęło pod znakiem nabywania licznych - mniejszych i większych - studiów przez Xbox. Owoce takich współprac mogliśmy oglądać podczas ostatniego wydarzenia X019, gdzie zaprezentowano masę interesujących tytułów. 

I choć ostatnimi czasy nieco ciszej jest o nowych zakupach ze strony Xboksa, nie znaczy to bynajmniej, że na tym koniec. W ostatnim wywiadzie Phil Spencer, prezes firmy, zapytany został, czy po dobiciu do 15 ekip funkcjonujących pod banderą Xbox Games, zamierza poprzestać. Odpowiedź rozwiała wszelkie wątpliwości

Myślę, że czasem dajemy się oczarować nałożeniem kilku logo studiów na pokazie gry. To nie są karty, którymi można się wymieniać. To studia. Chcemy, aby tworzyły genialne gry. Podoba mi się fakt, że ogłaszamy tutaj (podczas X019 - przyp. red.) trzy nowe tytuły, z czego dwa są dziełem naszych wewnętrznych ekip. 

Gdy spoglądam w przyszłość, to nie widzę wydarzenia, na którym nie zaprezentujemy naszych nowych gier. Mamy bardzo szeroki zakres studiów. Nie jest to bynajmniej pusta bitwa na PR o to, ile studiów możemy przejąć. Ponieważ, w gruncie rzeczy, jeśli nie robimy dobrych gier, to przejęcia są bez znaczenia. 

Ale czy skończyliśmy? Nie, nie sądzę. 

Trzeba przyznać, że szef Xboksa wypowiedział się z dużą klasą i rozwagą. Wszystkich entuzjastów produkcji od Xbox Games Studios na pewno ucieszy fakt, że przedsięwzięcie będzie dalej rozwijane. Nam pozostaje czekać na ewentualne ogłoszenia. 

Sprawdź koniecznie także:

Źródło: https://gamingbolt.com/phil-spencer-says-microsoft-isnt-actually-done-with-studio-acquisitions

Tagi: Phil Spencer Xbox Game Studios xbox one Xbox Scarlerr