Iza Łęcka Iza Łęcka 15.11.2019 07:00
xbox scarlett
3944V

Xbox Scarlett ma konkurować z PS5 ceną i mocą. Microsoft uczy się na błędach

Inside Xbox nie przyniósł świeżutkich informacji dotyczących nowej konsoli Microsoftu, ale Phil Spencer powiedział kilka ważnych słów na temat Xbox Scarlett. Korporacja z Redmond nie popełni błędu z aktualnej generacji, chcąc od początku zapewnić odpowiednią moc przy dobrej cenie.

Aktualna generacja jest dla Microsoftu sporym wyzwaniem, gdyż korporacja rozpoczęła rywalizację z Sony z trudnej pozycji. Phil Spencer w trakcie rozmowy z dziennikarzem The Verge nie ukrywał, że gigant z Redmond uczy się na błędach, pragnąc tym razem zapewnić odpowiednią moc i dobrą cenę – firma wyciągnęła dotkliwą lekcję z sytuacji Xboksa One:

„Jeśli pamiętasz początek generacji, to byliśmy o 100 dolarów drożsi i mniej potężni.”

Xbox One zadebiutował w większej cenie od PlayStation 4, ale nawet wtedy to konsola Sony oferowała większą moc. Teraz Microsoft zadba, by taka sytuacja się nie powtórzyła, więc możemy liczyć, że sprzęt z Redmond będzie przynajmniej tak samo potężny jak PS5 i kupimy go w podobnej cenie względem urządzenia Sony.

Xbox Scarlett to nie ostatnia konsola Microsoftu

Microsoft coraz śmielej promuje Project xCloud, ale streaming ma być wyłącznie opcją. Firma nadal chce tworzyć standardowy sprzęt i już myśli o następnych generacjach:

„Dyskusja odbywała się wiele lat temu: „czy chcemy iść na następną generację?”. Tak, a czy uważamy, że przed nami jeszcze wiele kolejnych? Sądzę, że prawdopodobnie tak.”

Spencer zaznaczył, że jego korporacja zdecydowała się iść „na całość” („all-in”), będąc w pełni zaangażowaną w Project Scarlett. Amerykanie chcą rywalizować z konkurencją w odpowiedni sposób, dlatego skupią się na cross-playu oraz wstecznej kompatybilności.

W sprawie nowej generacji wypowiedział się także Aaron Greenberg (szef marketingu), który potwierdził, że Microsoft stawia na szybkość, wyższą częstotliwość odświeżania obrazu i potężniejszy procesor:

„Zespół, który stworzył Xbox One X buduje teraz Project Scarlett. Myślę, że jesteśmy naprawdę dumni z faktu, że zbudowaliśmy najpotężniejszą konsolę na świecie. Pragniemy nadal koncentrować się nie tylko na mocy, ale także dodawać takie rzeczy jak szybkość, zwiększona liczba klatek na sekundę z potężniejszym procesorem i chcemy dać te możliwości naszym programistom gier.”

W następnym etapie prac są spotkania się z deweloperami, by zapewnić jak najlepsze narzędzia do tworzenia świeżutkich gier dla nowej konsoli. Greenberg potwierdził, że jego firma także rozesłała devkity next-gena do twórców.

Poznajcie najważniejsze informacje z X019 oraz sprawdźcie nową promocję w Biedronce:

Źródło: https://www.theverge.com/2019/11/14/20965239/xbox-project-scarlett-price-performance-ps5-phil-spencer-interview

Tagi: Aaron Greenberg Phil Spencer playstation 5 ps5 xbox scarlett