Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.11.2019 12:20
Pokemon Switch
1855V

Pokemon Sword/Shield. Nintendo wykorzystało część modeli potworków z 3DS. Kiedy przeczytamy recenzje?

Już w piątek dojdzie do premiery długo wyczekiwanego Pokemon Sword/Shield. Przed wydaniem produkcji pojawiają się jednak pewne kontrowersje.

Jedno jest pewne - przed premierą poznamy oceny recenzentów. Embargo na recenzje Pokemon Sword/Shield zostanie zniesione dzisiaj (13 listopada), o godzinie 14:00. Wtedy poznamy pierwsze oceny nowej produkcji Game Freak.

Chyba dosyć nieoczekiwanie dla Nintendo Pokemon Sword/Shield wywołuje wśród części fanów negatywne emocje. Spostrzegawcze osoby zauważyły, że w exclusivie na Switch wykorzystano znane już modele 3D poksów, pomimo zapewnień Junichiego Masudy, który w wywiadzie dla Famitsu twierdził, że firma dba o najwyższą jakość graficzną potworków i w związku z tym w grze nie pojawi się pewna liczba stworków.

Niektórzy dorwali się już do swoich kopii Pokemon Sword/Shield i zauważyli, że deweloperzy wykorzystali część modeli poksów. które występowały już w wydaniach Sun/Moon na 3DS-ie. Miłośnicy marki publikują na Reddit porównania, w których widać, że modele z nowej gry mają nawet identyczną liczbę polygonów i składają się w wielu przypadkach z dokładnie z takiej samej siatki geometrycznej, jak w odsłonie z 3DS (obrazki z porównaniami znajdziecie w naszej galerii).

Masuda dodał w jednym z ostatnich wywiadów, że autorzy nie mają planów rozszerzać zbioru pokemonów występujących w dniu premiery Pokemon Sword/Shield.


Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.reddit.com/r/pokemon/comments/dvimmr/leak_confirmed_models_are_reused/

Tagi: Game Freak humor Nintendo Pokemon Pokemon Sword/Shield switch