Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.11.2019 20:22
Disney Plus Logo
1071V

Disney+ z gigantycznym zainteresowaniem. Rekordowe otwarcie pierwszego dnia

Disney potwierdził pierwsze wyniki osiągnięte przez Disney+. Platforma zanotowała rekordowe otwarcie, które zwiastuje wyjątkowy sukces nowego SVOD. Rezultat udało się wypracować pomimo problemów.

Disney+ wystartował wczoraj i aktualnie platforma jest dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Holandii, ale nawet w tej sytuacji firma może mówić o ogromnym sukcesie. Disney+ w pierwszy dzień zgromadził 10 mln klientów.

Oficjalna wiadomość od korporacji została rozbudowana przez analityków z firmy Apptopia – według ich wyliczeń aplikację Disney+ pobrano 3,2 mln razy.

10 mln to ogromny rezultat, ponieważ analitycy zwiastowali od 10 do 18 mln abonentów dla Disney+ w pierwszym roku. Firmie udało się spełnić minimalne oczekiwania w przeciągu 24 godzin, a trzeba pamiętać o problemach z dostępnością (tylko 3 kraje) oraz przeciążonych serwerach.

Według niepotwierdzonych informacji, premierowy odcinek serialu „The Mandalorian” odtworzono pierwszego dnia aż 2 mln razy. To są wyniki, które zwiastują ogromny sukces platformy oraz serialu, ale na dodatkowe rezultaty musimy zaczekać do początku 2020 roku – wtedy to otrzymamy oficjalne informacje od korporacji.

Na naszej stronie znajdziecie więcej informacji o Disney+: przeczytajcie naszą recenzję pierwszego odcinka The Mandalorian oraz poznajcie szczegóły polskiej ceny.

Sprawdźcie nasze teksty:

Źródło: https://www.theverge.com/2019/11/13/20963172/disney-plus-subscribers-10-million-star-wars-marvel-pixar-launch

Tagi: Disney disney plus disney+ wyniki