Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.11.2019 19:26
Diablo 4 Lilith
4206V

Diablo 4 z nową rozgrywką. 10 graczy walczy z bossem, a reżyser gry zapowiada prezentację

Diablo 4 pozwoli graczom uczestniczyć w gigantycznych starciach. Wielu śmiałków zmierzy się z potężnymi przeciwnikami i najnowszy gameplay pokazuje starcie z prawdziwym kolosem. Dodatkowo reżyser gry zapowiedział kolejny pokaz.

Diablo 4 ma przywrócić mrok uniwersum, ale twórcy nie zamierzają wyłącznie czerpać ze znanych i cenionych przez graczy motywów. Studio pracuje także nad wieloma urozmaiceniami rozgrywki i jednym z elementów będą potężni przeciwnicy pojawiający się w świecie. World Bossy będą miały w nowym Diablo szczególny charakter, ponieważ teraz po lokacjach nie będziemy biegać wyłącznie ze swoim zespołem, więc z gigantycznym przeciwnikiem może walczyć nawet kilkanaście osób. Sytuacja oczywiście zmieni się po wejściu do podziemi – wtedy wydarzenia mają przypominać klasyczne Diablo. Najnowszy gameplay pokazuje właśnie taką sytuację – warto oczywiście dodać, że ustawiony checkpoint nie będzie znajdował się w tym miejscu.

Blizzard postanowił także podziękować fanom za wsparcie. Luis Barriga – reżyser Diablo 4 – wspomniał o pozytywnych informacjach oraz ogromnych kolejkach na BlizzConie. Teraz musimy zaczekać do lutego – wtedy to będziemy świadkami kolejnego pokazu:

„Poświęciliśmy ubiegły tydzień na omówienie i ocenę naszych wrażeń z BlizzConu. Ogromnie się cieszymy, że styl graficzny gry, jej funkcje, systemy i świat Diablo IV stały się przyczynkiem do wielu ciekawych dyskusji. W lutym przyszłego roku zaprezentujemy pierwszą z serii aktualizację wiadomości na temat Diablo IV – i już teraz możemy zapewnić, że będzie zawierać nowe, interesujące wieści. Cieszymy się, że możemy w końcu zacząć regularnie dzielić się z wami zakulisowymi informacjami z postępów prac nad grą.”

Studio jest świadome licznych dyskusji i zamierza odpowiedzieć na pytania. Wszystko zostanie dobrze przedstawione, a jednocześnie deweloperzy chcą wsłuchiwać się w opinie fanów, by móc stworzyć grę, na którą liczy społeczność:

„Jesteśmy również świadomi, że jeden temat rozgrzewa wasze dyskusje bardziej niż jakikolwiek inny. Wiedzcie, że w biurze poruszamy w rozmowach te same kwestie dotyczące przedmiotów czy statystyk, które i wam chodzą po głowie. Czytamy wątki na oficjalnych forach. Czytamy wasze opinie na innych stronach. Czytamy wszystko! Bo naszym nadrzędnym priorytetem jest dopilnowanie, by te aspekty gry były jak najlepiej dopracowane. Główny projektant systemów Diablo IV David Kim w kolejnych tygodniach opublikuje artykuł na ten temat i podzieli się z wami kilkoma swoimi przemyśleniami, pytaniami, jakie otrzymuje, oraz wyjaśni pewne kwestie.”

Więcej o Diablo przeczytacie na naszym portalu:

Źródło: Blizzard

Tagi: Blizzard Entertainment Diablo 4