Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.11.2019 20:59
Death Stranding Norman
4982V

Death Stranding krytykowane za nazwanie aseksualności popularnym „bezseksualnym stylem życia”

Gracze rozkładają Death Stranding na czynniki pierwsze i produkcja Hideo Kojimy musi mierzyć się z kolejnym problemem. Tytuł jest krytykowany za podjęcie tematu aseksualności i przedstawienie jej jako popularny styl życia.

Death Stranding nadal mierzy się z nieprzychylnymi komentarzami graczy, którym nie podoba się inne podejście do rozgrywki. Hideo Kojima podkreślał w wielu wywiadach, że stworzył nowy gatunek, więc mogliśmy się spodziewać czegoś nietypowego.

Jednym z tematów Death Stranding jest aseksualność, która zdaniem niektórych graczy została źle przedstawiona przez twórców – brak pociągu został nazwany popularnym „bezseksualnym stylem życia” i to przez niego miały pojawić się problemy z liczbą urodzeń na świecie. W dzienniku „Aseksualny Świat” pojawia się historia o osobach, które same określiły siebie jako aseksualne i stwierdziły, że „nie są zdolne do odczuwania pożądania lub pociągu”.

„W związku z tym takie osoby rzadziej miałyby mieć dzieci lub angażować się w aktywność seksualną.”

Problemem liczby urodzeń według historii Death Stranding jest również kataklizm, przez który ludzie musieli walczyć o przetrwanie i następnie „niechętnie nawiązują emocjonalne więzi z innymi”. Gracze jednak dostrzegają, że samo przedstawienie aseksualności jako „stylu życia” jest błędne, ponieważ w ostatnich latach uznaje się ją jako „orientację seksualną lub za brak orientacji seksualnej”.

Kojima Productions łączy również aseksualność z niezdolnością do tworzenia więzi emocjonalnych lub brakiem jakiegokolwiek pożądania – to również błędne przedstawienie sytuacji, ponieważ w obu wypadkach nie jest to prawda. Można podejrzewać, że Japończycy zdecydowali się przedstawić przypadek ze swojego kraju, gdzie również pojawia się problem z liczbą urodzeń, jednak w tym wypadku sytuacja jest bardzo złożona – wśród młodych mieszkańców pojawiają się głosy, według których ich wybór jest spowodowane brakiem miejsc pracy lub trudną sytuacją w gospodarce.

Twórcy pokazują jednak aseksualność jako „wybór stylu życia”, co nie jest prawdą i deweloperzy muszą mierzyć się z kolejnymi krytycznymi uwagami.

Death Stranding aseksualność

O Death Stranding warto przeczytać:

Źródło: https://www.gamerevolution.com/news/615496-death-stranding-criticized-for-calling-asexuality-a-sexless-lifestyle

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment