Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.10.2019 15:00
World of Tanks RTX
570V

World of Tanks z ray tracingiem. Wargaming i Intel ulepszą rozgrywkę na każdym PC

Wargaming podchodzi do ray tracingu na swój własny sposób. Firma współpracowała z Intelem, by zapewnić wszystkim graczom piękniejsze czołgi. World of Tanks otrzyma wsparcie nowej technologii, które będzie działać na wszystkich komputerach.

World of Tanks jest wciąż niezwykle popularne, więc Wargaming zajmuje się odpowiednim upiększeniem gry. Firma w marcu udostępniła aktualizację 1.0, dzięki której gra działa na nowym silniku graficznym nazwanym „Core”, ale to dopiero początek pozytywnych zmian.

Wargaming współpracuje z Intelem, by zapewnić ray tracing wszystkim graczom – niezależnie od posiadanej karty graficznej. Jak to możliwe? Firmy wpadły na ciekawe rozwiązanie, które w ostateczności zaoferuje wszystkim fanom czołgów piękniejszą rozgrywkę:

„Korzystając z biblioteki Intel Embree (część Intel One API) udało się uzyskać rozwiązanie (stworzona przez Wargaming przy ścisłej współpracy z zespółem Intel Advanced Rendering Engineering), które pozwala procesorowi dokonywać szybkich, wielowątkowych konstrukcji BVH, a karcie graficznej na tworzenie ray tracingu w shaderach.”

Twórcy World of Tanks podkreślają, że przyjęte rozwiązanie pozwala uzyskać oczekiwany efekt bez kart graficznych obsługujących RTX – wystarczy sprzęt kompatybilny z DirecX 11. Jest to oczywiście możliwe dzięki pracy na własnym silniku (wspomniany „Core”), który za sprawą aktualizacji otrzyma realistyczne cienie bazujące na ray tracingu. Twórcy chcą wciąż ulepszać swoją technologię zapewniając graczom wyjątkowe wrażenia – między innymi właśnie pełne wsparcie śledzenia promieni w czasie rzeczywistym.

Bronislav Sviglo, kierownik tworzenia grafiki w World of Tanks, skomentował sytuację następującymi słowami:

„Ray tracing to rewolucja w grafice gier wideo, która dzieje się na naszych oczach, a my jako Wargaming jesteśmy pośród rewolucjonizujących ten aspekt. Tworzenie cieni opartych o ray tracing wraz z Intelem to dopiero początek. Już dziś możecie sprawdzić owoce naszej pracy pobierając program demonstracyjny.”

Chcecie się przekonać, jak to wygląda? Pobierzcie specjalną aplikację World of Tanks Encore RT, dzięki której doświadczycie nowości. Dodatkowe szczegóły uzyskacie oglądając poniższy materiał.

Prezentacja:

World of Tanks ray tracing pokaz 1

World of Tanks ray tracing pokaz 2

World of Tanks ray tracing pokaz 3

World of Tanks ray tracing pokaz 4

World of Tanks ray tracing pokaz 5

Więcej o działaniach Wargamingu przeczytacie na naszej witrynie:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Microsoft Game Studios Wargaming.net World of Tanks