Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 10.11.2019 17:33
G2 vs. FunPlus Phoenix 2019 World Championship
1736V

G2 Esports przegrywa finał 2019 World Championship w League of Legends

G2 Esports z Jankosem na pokładzie niestety przegrywa finał 2019 World Championship w League of Legends. Tegorocznymi mistrzami świata zostali gracze z FunPlus Phoenix.

Tegoroczne mistrzostwa świata w League of Legends, jakie szerzej znane są jako 2019 World Championship, były jednym z najważniejszych wydarzeń dla polskiej sceny LoL-a w całej jej historii. Dlaczego? A no dlatego, że ekipa G2 Esports z naszym rodakiem w zespole miała dziś zawalczyć o najbardziej prestiżowy mistrzowski tytuł.

Niestety nawet pomimo tego, że przez wielu Marcin "Jankos" Jankowski uznawany jest za najlepszego gracza LoL-a na świecie, G2 nie miało szans w starciu z fenomenalnie przygotowaną drużyną FunPlus Phoenix. Chińczycy rozbili Europejczyków aż 3:0 z meczu na mecz powiększając swoją przewagę nad rywalami. Niemniej jednak były to 3 niezwykle emocjonujące spotkania, gdzie obie ekipy miały sporo naprawdę fantastycznych akcji. 

My oczywiście gratulujemy G2 Esports awansu do finału i walki do samego końca! Poniżej znajdziecie nagrania ze wszystkich trzech rozgrywek oraz godzinnej transmisji wprowadzającej.

Warto przeczytać:

Tagi: League of Legends Riot Games