League of Legends

League of Legends

7,0
43 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Riot Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
MOBA
Śr. czas:
432.5 godzin
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
27.10.2009
Europa:
27.10.2009
Producent:
Riot Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
MOBA
Śr. czas:
432.5 godzin
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
27.10.2009
Europa:
27.10.2009

League of Legends - opis gry

League of Legends to gra typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) wyprodukowana i wydana przez Riot Games. Tytuł ukazał się na komputerach z systemami Windows oraz OS X, gdzie dostępny był w modelu freemium. Produkcja odniosła wielki sukces. Dziennie grało w nią nawet ponad 100 milionów graczy.

Akcja gry toczy się w fantastycznym świecie o nazwie Runeterra, a konkretnie na kontynencie Valoran, w którym na przestrzeni historii rozmaite państwa prowadziły ze sobą wojny. Valoran jest pełen magii, która występuje w fizycznej postaci. Na pozór wydaje się to być darem, ale w rzeczywistości magia była często używana do wyniszczających konfliktów. Wraz z geologicznymi właściwościami Runeterra fakt ten sprawia, że świat stoi na granicy katastrofy. Aby temu zaradzić i nie doprowadzić do ostatecznego zniszczenia, powołana zostaje tytułowa liga, która gromadzi reprezentantów poszczególnych państw i gdzie ci reprezentanci walczą ze sobą rozwiązując międzypaństwowe spory.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka polega na rywalizacji z innymi graczami, która to rywalizacja odbywa się na specjalnych planszach. Nasz cel polega przeważnie na zniszczeniu wskazanego obiektu znajdującego się w bazie rywala. Przed każdą potyczką wybieramy spośród dostępnych bohaterów, którzy różnią się umiejętnościami (podzielić ich jednak można na kilka kategorii). Zmagania rozpoczynają zawsze na niskim poziomie doświadczenia, ale wraz z postępami ulega to zmianie (wskoczyć można na maks. 18 level), co dostarcza punktów odblokowujących dostęp do nowych, lepszych zdolności lub pozwalających ulepszyć te już posiadane. Skromna jest też na początku ilość złota. Zmienić to można zabijając potwory, przeciwników, obiekty należące do przeciwnika itd. Złoto pełni tu oczywiście funkcję waluty, za którą możemy nabywać przedmioty przydatne podczas starć.

League of Legends jest nastawione na wieloosobową rozgrywkę, ale grać możemy też sami. Produkcja, jak przystało na model freemium, daje ponadto możliwość przeprowadzania mikrotransakcji i zakupu różnych użytecznych rzeczy za prawdziwe pieniądze.

Wideo - League of Legends

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper