Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 09.11.2019 14:30
Boże Ciało ze świetnym wynikiem
898V

Boże Ciało. Przez pierwszy miesiąc film zgromadził w kinach ponad milion widzów

Bardzo dobry wynik w rodzimym box-office zanotował najnowszy film w reżyserii Jana Komasy. Historia Daniela przyciągnęła do kin ogromną publiczność. 

"Boże Ciało" opowiada o dwudziestoletnim Danielu, który po zwolnieniu z zakładu poprawczego, ucieka na drugi koniec Polski, gdzie miał pracować jako stolarz. Zamiast tego, jego droga zmienia swój tor, a chłopak zaczyna udawać księdza w małomiasteczkowej parafii. 

Film został wyreżyserowany przez Jana Komasę i zdążył zgarnąć całkiem sporo nagród. To jednak nie koniec, albowiem zgłoszono go do wielu innych, prestiżowych konkursów filmowych, w tym także do Oscara. Biorąc pod uwagę recenzje oraz ogólnie opinie o filmie- przypadł on do gustu rodzimej widowni. 

Potwierdzeniem tego jest bardzo dobry wynik, który zanotował w trakcie pierwszego miesiąca od premiery. Projekt zobaczyło w kinach już 1 059 100 widzów, co daje piąte miejsce w tegorocznym zestawieniu box-office, w Polsce. Duży sukces to bez wątpienia spora zasługa kontrowersyjnego tematu, wokół którego rozgrywa się akcja, ale też świetnego scenariusza i reżyserii. Nie można tu zapomnieć też o genialnie odegranej roli Daniela, w którego wcielił się Bartosz Bielenia

Byliście już w kinie? Jak Wasze opinie o filmie? Nasza recenzja jest oczywiście na stronie!

Interesujesz się kinem? Sprawdź również:

Źródło: https://moviesroom.pl/z-ostatniej-chwili/filmy/boze-cialo-przekroczylo-granice-miliona-widzow-w-polskich-kinach/

Tagi: Box-office boże ciało Jan Komasa Polskie kino