Canal+ przejmuje Kino Świat. Boże Ciało i filmy Patryka Vegi u nowego właściciela

Filmy i seriale
1360V
Canal+ przejmuje Kino Świat. Boże Ciało i filmy Patryka Vegi u nowego właściciela
Iza Łęcka | 05.11.2019, 12:42

ITI Neovision S.A. potwierdziło przejęcie pakietu większościowego udziałów Kina Świat. Polski operator Canal+ zyskał tym samym dostęp do wielkiego zestawu produkcji od jednego z wiodących dystrybutorów filmowych w Polsce.

ITI Neovision S.A. potwierdziło ostatnie doniesienia o oficjalnym przejęciu pakietu większościowego (70%) udziałów w Kino Świat. Tym samym operator Canal+ w Polsce został dystrybutorem takich produkcji jak „Boże Ciało”, „Obywatel Jones” oraz jak to ładnie określono w komunikacie prasowym „hitów frekwencyjnych” Patryka Vegi.

W ramach katalogu Kino Świat, Canal+ otrzymało prawa do dystrybucji ponad 2000 godzin filmów kinowych i telewizyjnych (1200 produkcji). Sytuacja została skomentowała przez Edytę Sadowską, prezes zarządu i dyrektor generalną Canal+ w Polsce:

„Canal+ inwestuje w polski rynek filmowy od prawie 25 lat, co czyni z nas lidera płatnej telewizji premium. Kino Świat jest natomiast wiodącym dystrybutorem treści, który od 19 lat buduje swoją silną pozycję na niezwykle wymagającym lokalnym rynku. Doświadczenie produkcyjne CANAL+, zaplecze biznesowe i międzynarodowy zasięg naszej marki pozwolą na dalsze rozwijanie katalogu treści Kino Świat oraz rozszerzenie zasięgu dystrybucji”

Tomasz Karczewski i Marcin Piasecki (dotychczasowi właściciele) nadal posiadają pakiet mniejszościowy i pozostaną w zarządzie spółki. Według dostarczonych informacji, będą oni aktywnie brali udział w kierowaniu i dalszym rozwoju korporacji.

Ruch nie jest bezpodstawny, bo jak wiadomo Kino Świat to lider dystrybucji filmów w Polsce, który aktywnie udostępnia duże produkcje do kin, na płyty DVD/Blu-ray oraz zajmuje się dostarczaniem treści dla VOD oraz telewizji. Teraz Canal+ posiada pełne prawa między innymi do „Kleru” (5,2 mln widzów), „Listy do M. 3” (ponad 3 mln widzów) czy chociażby „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” (2,9 mln widzów).

Polecamy nasze teksty:

Źródło: https://www.dziennik.pl/amp/612025,canal-plus-przejmuje-kino-swiat.html

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych