Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.11.2019 13:06
Sprzedaż gier w Europie
734V

Europa rzuciła się na Modern Warfare i MediEvil. Popsute WWE 2K20 z zaskakująco wysoką pozycją w rankingu

Mogliśmy już przyjrzeć się wynikom sprzedaży z rynki brytyjskiego - czas sprawdzić, co działo się w całej Europie w ostatnim tygodniu.

Pewnie nie zdziwi nikogo fakt, że to Call of Duty: Modern Warfare uplasowało się na pierwszym miejscu rankingu sprzedaży gier w państwach europejskich, w Afryce i na Bliskim Wschodzie. 

Wg danych GSD z terytoriów EMEAA (większość krajów Europy oraz wybrane państwa z Afryki i Bliskiego Wschodu) zadziwiająco dobrze poszło też zgarniającemu przeciętne oceny MediEvil (2019). Zadziała tu chyba moc nostalgii fanów pamiętających czasy PSOne.

Cieszy całkiem wysoka pozycja The Outer Worlds od Obsidian. Warto też zauważyć ogromny awans Farming Simulatora 19, który z pozycji 68 rankingu EMEAA wskoczył na miejsce 8. Z trochę mniej spektakularnym awansem mamy do czynienia w przypadku Rainbow Six Siege, które z miejca 25 trafiło na 9 lokatę w najnowszym rankingu sprzedaży.

Chyba najbardziej zadziwia wysokie, 4 miejsce WWE 2K20, które gracze kupują chyba, by pośmiać się z bugów - tytuł został bardzo ostro skrytykowany za niedoróbki techniczne i otrzymał oceny na średnim poziomie 4/10.

W rankingach EMEAA zawierają się wyniki sprzedaży cyfrowej z większości europejskich krajów oraz wydań pudełkowych m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Danii, Włoch, Polski, Norwegii, Hiszpanii i Szwecji

Ranking sprzedaży EMEAA (ostatni tydzień):

  1. Call of Duty: Modern Warfare
  2. FIFA 20
  3. MediEvil
  4. WWE 2K20
  5. The Outer Worlds
  6. Grand Theft Auto V
  7. Ring Fit Adventure
  8. Farming Simulator 19
  9. Tom Clancy's Rainbow Six Siege
  10. Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint

Warto sprawdzić:

Tagi: emeaa ranking sprzedaż