Iza Łęcka Iza Łęcka 01.11.2019 12:06
death stranding bohater
1303V

Death Stranding zaangażowało ponad 70 deweloperów Guerrilla Games. Kojima miał wsparcie

Death Stranding zostało ocenione przez recenzentów, a za niedługo wyląduje u pierwszych graczy - Kojima Productions może więc otwierać szampana i świętować sukces. Przy jego powstaniu czuwał jednak jeszcze jeden zespół.

Z naszą recenzją Death Stranding możecie się już od rana zapoznać na portalu – Michał zachwycony jest powrotem Hideo Kojimy.

Jak wiemy, Hideo Kojima tworząc swój najnowszy tytuł czuwał nad niemal każdym aspektem gry – twórca żadnego elementu nie pozostawił bez kontroli, starając się, by wszystkie jego szczegóły były zgodne z założoną ideą. W zespole Kojima Productions pracuje blisko 100 osób, jednak jak się okazuje znacznie więcej mogło być zaangażowanych w powstanie jednego z najbardziej wyczekiwanych tytułów w tym roku.

W 2016 roku, dokonaniu wyboru dotyczącego silnika gry – który padł na silnik Decima od Guerrilla Games – ekipa Kojimy zapowiadała powołanie zespołu w siedzibie Guerrilla Games Amsterdam, który będzie oferował wsparcie techniczne oddziałowi zajmującemu się rozwojem gry. Ostateczna wersja gry, która trafiła do graczy ujawnia, że wkład studia jest jednak znacznie większy niż przypuszczano.

Zgodnie z napisami końcowymi, specjaliści Guerrilla mieli swój wkład w powstawaniu świata Death Stranding, animacji, efektów wizualnych, elementów wstawek filmowych oraz czuwali nad udźwiękowieniem. Przy grze pracowało ponad 40 inżynierów studia, a wśród nich możemy wymienić: Tommy'ego De Roosa, który był głównym programistą Horizon Zero Dawn, Franka Compagnera (główny programista), Arjena Beij (główny programista AI) i dyrektora technicznego Michiela van der Leeuwa.

Na tym lista deweloperów się nie kończy – jako główny twórca questów pracował nawet James Kneuper, który opracowywał zadania do Horizon Zero Dawn. Nad projektem czuwali także inni twórcy przygody Aloy - Jan-Bart Van Beek, Kim Van Heest, Maarten van der Gaag, Roderick van der Steen, Bart Wijsman. Ogólna lista pracowników, którzy współrealizowali najnowsze dzieło Kojima Productions zamyka się w liczbie ponad 70 osób.

Death Stranding powstało niezwykle szybko, będąc produkcją bardzo dopracowaną. Zespół Hideo Kojimy, który jak na standardy powstających gier AAA był bardzo nieliczny, otrzymał wsparcie zewnętrzne – co jest zrozumiałe, jeżeli mówimy o takiej jakości prac. Jednak nie było to aż tak gromko komentowane...

Na naszym serwisie polecamy także:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/more-than-70-guerrilla-developers-worked-on-death-stranding/

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment