Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.11.2019 00:30
Netflix aplikacja
3728V

Netflix bez dzielenia się kontem? Platformy chcą walczyć z problemem

Wspólne posiadanie konta ze znajomym na platformie Netflix może wkrótce zostać zablokowane. Korporacja wraz z największymi gigantami rynku chce walczyć z klientami, którzy chętnie posiadają jedno konto na kilka osób. Zwalczenie „dzielenia się hasłem” jest jednym z priorytetów Alliance for Creativity and Entertainment.

Alliance for Creativity and Entertainment (ACE) to „sojusz” antypiracki, którego zadaniem była walka z piractwem i udostępnianiem między innymi Torrentów. Czasy się jednak zmieniły i teraz największym problemem dla korporacji jest dzielenie się hasłem do platform streamingowych. Powstała nawet specjalna „grupa”, której celem jest „ograniczenie nieautoryzowanego dostępu do treści”.

Netflix, Disney, HBO, Amazon – mówią „nie” dla dzielenia się hasłami

Netflix, Disney, HBO, Amazon są członkami ACE i wszystkie firmy zamierzają walczyć z klientami, którzy dzielą się hasłami i udostępniają swoje konta przykładowo znajomym. Już wcześniej Netflix zasygnalizował, że jest to duży problem i korporacja chce z nim walczyć. Wcześniej Disney potwierdził, że również nie pozwoli na współdzielenie kont.

Tom Rutledge, przewodniczący i dyrektor generalny Charter Communications, amerykańskiego operatora telekomunikacyjnego, nie ukrywa zadowolenia z reakcja ACE:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ACE i jej koalicja członków zobowiązała się w ramach tej inicjatywy do zajęcia się sprawą nieautoryzowanego udostępniania haseł i innych praktyk w zakresie bezpieczeństwa treści i z niecierpliwością oczekujemy wspólnej pracy nad tą ważną kwestią.”

Współdzielenie hasła na Netflix – co może się zmienić?

Jak wiadomo przykładowo Netflix nie ma nic przeciwko, by z jednego konta korzystało nawet kilka osób, ale wszystko musi odbyć się „w rodzinie”. Problemem dla korporacji są klienci, którzy robią zbiórki i przykładowo cztery domostwa płacą za jedno konto. Platforma doskonale wie, że traci przez takich użytkowników miliony i chce z nimi walczyć. Aktualnie firma szuka sposobu, który nie wpłynie na normalnych klientów. W oficjalnym komunikacie Netflix mówi, że „nie ma dużych planów” i „monitoruje sytuację”, by zadbać o swój biznes, ale dołączenie do głosu ACE może dużo zmienić.

Disney postanowił nawet współpracować z firmą Charter w celu „wdrożenia zasad i technik biznesowych w celu rozwiązania takich problemów jak nieautoryzowany dostęp i udostępnianie haseł” dla Disney+.

Możemy w tej sytuacji podejrzewać, że tylko kwestią czasu jest sytuacja, gdy firmy będą wyciągać konsekwencje (bany?) dla użytkowników, którzy nie robią sobie nic z regulaminów i dzielą się hasłami w nieautoryzowany sposób.

Polecamy nasze teksty:

Źródło: https://www.trustedreviews.com/news/disney-plus-netflix-could-soon-crack-down-on-password-sharing-3951789

Tagi: Disney hbo go Netflix netflix dzielenie hasła netflix dzielenie konta