Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.11.2019 23:13
Banjo-Kazooie
560V

Twórcy Yooka-Laylee ucinają plotki. Nie zostaną częścią rodziny Microsoftu

Playtonic postanowiło raz na zawsze zakończyć wszystkie spekulacje dotyczące przyszłości studia oraz nowej produkcji. Twórcy Yooka-Laylee wydali oświadczenie, które może zasmucić wielu graczy wyczekujących na wielki powrót Banjo-Kazooie.

Microsoft szykuje się do X019, które w przyszłym tygodniu odbędzie się w Londynie. Według plotek, korporacja z Redmond ma przedstawić nowe studio oraz pokazać kolejne gry zmierzające na Xboksa One i Xboksa Scarlett. Część informatorów zwiastowało, że to Playtonic dołączy do „rodziny” i twórcy podobno otrzymali za zadanie rozwijanie nowej części Banjo-Kazooie.

Twórcy dość szybko zareagowali – w opublikowanym oświadczeniu deweloperzy podkreślają, że nie pracują nad nowym Banjo-Kazooie oraz studio zostanie niezależną firmą.

Nie często jesteśmy świadkami tak bezpośrednich reakcji, ale najwidoczniej Playtonic nie zamierza dłużej przyglądać się niepotwierdzonym informacjom. Warto na pewno zaznaczyć, że gdyby autorzy Yooka-Laylee dołączyli do Microsoftu, to historia zatoczyłaby koło – jak wiadomo studio zostało założone przez byłych pracowników Rare, którzy pracowali nad Banjo-Kazooie.

Na naszym serwisie również sprawdzicie:

Źródło: Twitter

Tagi: Banjo-Kazooie Microsoft Playtonic Playtonic Games Xbox Game Studios Yooka-Laylee