Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.11.2019 16:24
Steam Cloud Gaming
498V

Steam Cloud Gaming nadciąga? Valve może szykować rywala do PS Now, xCloud i Stadii

Valve najwidoczniej nie zamierza przyglądać się chmurom od Sony, Microsoftu oraz Google. Firma podobno pracuje nad Steam Cloud Gaming, który będzie bezpośrednim rywalem do PS Now, xClouda oraz Stadii. Wszyscy chcą zajmować się streamingiem.

Valve może wkrótce ogłosić nową usługę, która powinna zainteresować wielu graczy. W kodzie Steamworks dla deweloperów i wydawców znajduje się kilka wzmianek o „Steam Cloud Gaming”. Sugeruje to w zasadzie jedno – Steam idzie do chmury.

Korporacja ma oczywiście wszystkie możliwości, by zapewnić graczom przyjemną rozgrywkę na nowej platformie – aktualnie nie znamy modelu biznesowego, jednak ogromna biblioteka tytułów dostępnych na Steam powinna sprawić, że to właśnie Steam Cloud Gaming może okazać się znacznie lepszym rozwiązaniem od przykładowo Stadii od Google.

Nic jeszcze nie zostało zaprezentowane, ale w zasadzie cała branża skupia się teraz na rozgrywce w chmurze, więc możemy się spodziewać, że także Valve zdecyduje się na znaczący ruch... Choć trzeba przyznać – akurat „Steam w chmurze” z opcją gry na smartfonie? To byłoby coś.

Więcej informacji o Steam znajdziecie na naszej stronie:

Źródło: https://gamingbolt.com/valve-possibly-working-on-steam-cloud-gaming-service-rumor

Tagi: cloud gaming steam Steam Cloud Gaming