Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.10.2019 15:14
EA x Steam
1980V

Electronic Arts wraca na Steam! EA Access na platformie Valve

Potwierdziły się plotki! Electronic Arts właśnie zapowiedziało nawiązanie wielkiej współpracy pomiędzy EA i Valve. Gry Elektroników będą dostępne na platformie Valve i klienci otrzymają szansę skorzystania z EA Access przez Steam.

Electronic Arts zapowiedziało nawiązanie współpracy z Valve, na mocy której gry EA będą dostępne na Steam. Na dobry początek klienci mogą zamówić Star Wars Jedi: Fallen Order – gra jest już dostępna w przedsprzedaży i oczywiście premiera odbędzie się 15 listopada.

W nadchodzących miesiącach na Steam pojawią się inne ważne tytuły Elektroników, w tym: The Sims 4 i Unravel Two. Produkcje nastawione na rozgrywkę online trafią na serwery Valve dopiero w przyszłym roku – tutaj można wymienić: Apex Legends, FIFA 20 i Battlefield 5. Jednocześnie EA zapewni cross-platformowe zmagania pomiędzy Origin a Steam!

To jednak nie koniec dobrych informacji, ponieważ klienci w przyszłości skorzystają także z EA Access przez Steam. Premiera usługi na platformie Valve odbędzie się wiosną przyszłego roku:

„Począwszy od wiosny przyszłego roku, EA Access – nasz stale rosnący serwis subskrypcyjny zasilany wspaniałymi grami i korzyściami dla użytkowników – będzie zmierzał w kierunku Steam. EA Access to pierwsza i jedyna usługa subskrypcji gier dostępna na Steam oraz czwarta platforma z subskrypcją EA.”

Warto spojrzeć:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: ea Electronic Arts Steam